Чи встановлювати випробування при прийнятті на роботу під час війни

Чи встановлювати випробування при прийнятті на роботу під час війни

Коли укладаєте трудові відносини з працівником, для перевірки «функціоналу» підлеглого, впроваджують випробувальний строк. Проте існують випадки, коли випробування роботодавець не встановлює. Їх визначає частина третя статті 26 КЗпП. У період воєнного часту це правило не працюватиме! Тобто, випробування при прийнятті на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників. При цьому дію статті 27 КЗпП, яка визначає строк випробування при прийнятті на роботу, ніхто не відміняв! Вона повноцінно продовжує працювати.

Чи встановлювати випробування при прийнятті на роботу під час війниЦитата!

Строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців.

Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця.

Також визначена можливість укладати з новими працівниками строкові трудові договори у період воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника, якщо:

  • через бойові дії працівників евакуювали в іншу місцевість;
  • тимчасово невідома доля працівників;
  • основні працівники у відпустці, хворіють або простої. Не зрозуміло, як новий працівник врятує у випадку простою. Будемо чекати офіційних роз’яснень.

Але у будь-якому разі, щоб прийняти таке рішення, на підприємстві мають спробувати налагодити контакт з працівником для розуміння з якої причини він відсутній на роботі.

Мінекономіки додає: незалежно від причин відсутності основного працівника, нового дозволено приймати за строковим договором.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про прийняття на роботу – оформлення на прикладі водія

Як оформити трудові відносини та оформити наказ про прийняття на роботу. Коли відмовити в оформленні трудового договору, а коли встановити стажування та випробування – дивимось на прикладі інструкції, як прийняти на роботу водія.
7852

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83423

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3370

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
6277

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10097