Чи встановлювати випробування при прийнятті на роботу під час війни

Чи встановлювати випробування при прийнятті на роботу під час війни

Коли укладаєте трудові відносини з працівником, для перевірки «функціоналу» підлеглого, впроваджують випробувальний строк. Проте існують випадки, коли випробування роботодавець не встановлює. Їх визначає частина третя статті 26 КЗпП. У період воєнного часту це правило не працюватиме! Тобто, випробування при прийнятті на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників. При цьому дію статті 27 КЗпП, яка визначає строк випробування при прийнятті на роботу, ніхто не відміняв! Вона повноцінно продовжує працювати.

Чи встановлювати випробування при прийнятті на роботу під час війниЦитата!

Строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців.

Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця.

Також визначена можливість укладати з новими працівниками строкові трудові договори у період воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника, якщо:

  • через бойові дії працівників евакуювали в іншу місцевість;
  • тимчасово невідома доля працівників;
  • основні працівники у відпустці, хворіють або простої. Не зрозуміло, як новий працівник врятує у випадку простою. Будемо чекати офіційних роз’яснень.

Але у будь-якому разі, щоб прийняти таке рішення, на підприємстві мають спробувати налагодити контакт з працівником для розуміння з якої причини він відсутній на роботі.

Мінекономіки додає: незалежно від причин відсутності основного працівника, нового дозволено приймати за строковим договором.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27488

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29047

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149397

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14423

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді