Чи встановлювати випробування при прийнятті на роботу під час війни

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Чи встановлювати випробування при прийнятті на роботу під час війни

Коли укладаєте трудові відносини з працівником, для перевірки «функціоналу» підлеглого, впроваджують випробувальний строк. Проте існують випадки, коли випробування роботодавець не встановлює. Їх визначає частина третя статті 26 КЗпП. У період воєнного часту це правило не працюватиме! Тобто, випробування при прийнятті на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників. При цьому дію статті 27 КЗпП, яка визначає строк випробування при прийнятті на роботу, ніхто не відміняв! Вона повноцінно продовжує працювати.

Чи встановлювати випробування при прийнятті на роботу під час війниЦитата!

Строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців.

Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця.

Також визначена можливість укладати з новими працівниками строкові трудові договори у період воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника, якщо:

  • через бойові дії працівників евакуювали в іншу місцевість;
  • тимчасово невідома доля працівників;
  • основні працівники у відпустці, хворіють або простої. Не зрозуміло, як новий працівник врятує у випадку простою. Будемо чекати офіційних роз’яснень.

Але у будь-якому разі, щоб прийняти таке рішення, на підприємстві мають спробувати налагодити контакт з працівником для розуміння з якої причини він відсутній на роботі.

Мінекономіки додає: незалежно від причин відсутності основного працівника, нового дозволено приймати за строковим договором.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
24959

Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи 2025

Положення про бухгалтерську службу в 2025 році зазнало змін. У статті — актуальний бланк і пояснення від експерта про завдання, функціональні обов’язки та повноваження бухгалтерської служби бюджетної установи.
526

Зразок положення про оплату праці: скачайте

У статті — зразок положення про оплату праці працівників на прикладі комунального підприємства. Скористайтеся прикладом і складіть власне положення без помилок.
70883

Строковий трудовий договір: зразок, особливості оформлення

Коли можна укладати строковий трудовий договір у 2025 році, хто підпадає під винятки (вчитель-пенсіонер, відсторонений, тимчасовий працівник), і як правильно скласти документ — розповідаємо у статті. Скачайте зразок строкового договору і укладіть його без помилок.
92003

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді