Хто відсьогодні зобов’язан перепрограмувати свої РРО?

Хто відсьогодні зобов’язан перепрограмувати свої РРО?

Податківці роз’яснили, як діяти суб’єктам господарювання, які використовують РРО/ПРРО, у разі зміни ставки ПДВ при проведенні операцій з постачання пального та інших нафтопродуктів під час дії правового режиму воєнного стану.

Усі суб’єкти господарювання, які вроздріб продають пальне, зобов’язані перепрограмувати свої РРО, змінивши ставку ПДВ з 20 на 7%, з метою виконання вимог чинного законодавства, відображення відповідних зобов’язань зі сплати податків і зборів, а також видавати споживачам відповідні розрахункові документи.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють постачання (реалізацію) пального кінцевим споживачам, повинні і надалі проводити роздрібний продаж пального з формуванням і видачою відповідних розрахункових документів, із обов’язковим відображенням відповідної ставки ПДВ, що застосовують до таких операцій з постачання (реалізації). Цього вимагає пункт 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

Форму та зміст розрахункових документів визначає Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затверджене наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13 (далі — Положення).

Згідно з Положенням ставка ПДВ є одним із обов’язкових реквізитів розрахункових документів. У разі відсутності її в документі такий документ не вважатиметься розрахунковим.

Головного управління ДПС у Чернівецькій області 

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації.
8051

Облікова політика бюджетної установи

Кожен бухгалтер хоче мати ідеальну облікову політику. Що таке облікова політика, які має складові, як погоджувати та змінювати її – звіртесь з експертом.
12380

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
77914

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
47146

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді