В Україні запустили онлайн-карту радіаційного фону

В Україні запустили онлайн-карту радіаційного фону

В Україні запустили онлайн-карту радіаційного фону. Як повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, реалізація проєкту стала можливою завдяки співпраці:

  • з Міністерством охорони здоров’я;
  • Держслужбою з надзвичайних ситуацій;
  • Українським гідрометеорологічним центром;
  • місцевими органами влади;
  • іншими суб’єктами господарювання — власниками даних.

Щоб дати суспільству максимум достовірної інформації і своєчасно захистити населення, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів разом із SaveDnipro на Saveecobot зібрало всі актуальні дані на єдиній карті радіаційного фону в Україні. На ній відображені заміри з точок контролю, розміщених по всій країні, — зазначає відомство.

Дані збирають автоматично або вручну фахівці щодня, навіть у найнебезпечніших населених пунктах. Наразі існує 514 точок замірів по всій країні, зокрема:

  • 263 належить МОЗ;
  • 175 — Укргідрометцентру;
  • 13 — департаменту екології та природних ресурсів Київської обладміністрації;
  • 1 — ДСНС;
  • 51 — EcoCity
  • 3 — URADMonitor;
  • 6 — ДПЕК;
  • 1 — Криворізькому залізорудному комбінату;
  • 1 — ЕКОТЕСТ.

На карті відображені дані гідрометцентру Білорусі на території цієї країни. Ба більше, на ній також містяться актуальні дані з датчиків Укргідрометцентру в окупованому рф Криму.

У профільному міністерстві зазначають, що актуальність створення такого ресурсу виникла через те, що російські військові захопили Чорнобильську та Запорізьку атомні електростанції, після чого інформацію про рівень радіаційного забруднення почали шукати сотні тисяч людей у всьому світі.

Міндовкілля також закликало всіх власників, які мають дані про радіаційний фон, долучатися до ініціативи та передавати їх для агрегації та подальшого опублікування задля цивільної оборони під час війни.

Карта за посиланням.

Джерело: сторінка Міндовкілля у ФБ

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованних видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та/або «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА»
усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
381

Типова кореспонденція субрахунків

Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для бюджетних установ - розберемо всі нюанси з обліку операцій внутрішнього переміщення активів та переведення активів з одного виду в інший
19066

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164554

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
294194

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді