В Україні запустили онлайн-карту радіаційного фону

В Україні запустили онлайн-карту радіаційного фону

В Україні запустили онлайн-карту радіаційного фону. Як повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, реалізація проєкту стала можливою завдяки співпраці:

 • з Міністерством охорони здоров’я;
 • Держслужбою з надзвичайних ситуацій;
 • Українським гідрометеорологічним центром;
 • місцевими органами влади;
 • іншими суб’єктами господарювання — власниками даних.

Щоб дати суспільству максимум достовірної інформації і своєчасно захистити населення, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів разом із SaveDnipro на Saveecobot зібрало всі актуальні дані на єдиній карті радіаційного фону в Україні. На ній відображені заміри з точок контролю, розміщених по всій країні, — зазначає відомство.

Дані збирають автоматично або вручну фахівці щодня, навіть у найнебезпечніших населених пунктах. Наразі існує 514 точок замірів по всій країні, зокрема:

 • 263 належить МОЗ;
 • 175 — Укргідрометцентру;
 • 13 — департаменту екології та природних ресурсів Київської обладміністрації;
 • 1 — ДСНС;
 • 51 — EcoCity
 • 3 — URADMonitor;
 • 6 — ДПЕК;
 • 1 — Криворізькому залізорудному комбінату;
 • 1 — ЕКОТЕСТ.

На карті відображені дані гідрометцентру Білорусі на території цієї країни. Ба більше, на ній також містяться актуальні дані з датчиків Укргідрометцентру в окупованому рф Криму.

У профільному міністерстві зазначають, що актуальність створення такого ресурсу виникла через те, що російські військові захопили Чорнобильську та Запорізьку атомні електростанції, після чого інформацію про рівень радіаційного забруднення почали шукати сотні тисяч людей у всьому світі.

Міндовкілля також закликало всіх власників, які мають дані про радіаційний фон, долучатися до ініціативи та передавати їх для агрегації та подальшого опублікування задля цивільної оборони під час війни.

Карта за посиланням.

Джерело: сторінка Міндовкілля у ФБ

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованних видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та/або «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА»
усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9250

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3789

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1870