Як звітувати за 2018 рік медзакладам після реорганізації

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Медзакладам після реорганізації під час складання та подання фінансово-бухгалтерської звітності за 2018 рік слід звернути увагу, зокрема, на питання:

  • складання звіту неприбуткової організації;
  • оподаткування ПДВ медичних послуг.

Медзакладам слід враховувати ознаки неприбутковості. Так, неприбуткові організації мають використовувати свої доходи (прибутки) виключно для того, аби:

  • фінансувати видатки на своє утримання;
  • реалізовувати мету (цілі, завдання) та напрями діяльності, визначені установчими документами (пп. 133.4.2 ПК).

Ознайомитись із Реєстром неприбуткових установ та організацій медзаклади можуть у відкритій та приватній частині Електронного кабінету. Він розміщений на офіційному веб-порталі ДФС.

Щоб перевірити, чи включений відповідний медзаклад до Реєстру, достатньо здійснити пошук за кодом ЄДРПОУ або найменуванням неприбуткової організації.

Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації прирівнюється до податкової декларації (ст.46. 48, 49 ПК).

Звіт потрібно подати за періоди:

  • річний податковий (звітний) — неприбутковим підприємствам, установам та організаціям, які відповідають вимогам пункту 133.4 ПК та є у Реєстрі неприбуткових установ та організацій. Звіт подають протягом 60 к. дн., що настають за останнім к. дн. звітного податкового періоду, цьогоріч до 01.03.2019;
  • місячний податковий (звітний) — неприбутковим підприємствам, установам та організаціям, у т. ч. профспілкам, їх об’єднанням та організаціям профспілок, які порушили вимоги пункту 133.4 ПК, зокрема використали кошти не за цільовим призначенням.

За інформацією ГУ ДФС у Вінницькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62073

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
107559

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
85884

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49182

Розрахунок коригування до податкової накладної

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
166071

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді