Медзакладам після реорганізації під час складання та подання фінансово-бухгалтерської звітності за 2018 рік слід звернути увагу, зокрема, на питання:
- складання звіту неприбуткової організації;
- оподаткування ПДВ медичних послуг.
Медзакладам слід враховувати ознаки неприбутковості. Так, неприбуткові організації мають використовувати свої доходи (прибутки) виключно для того, аби:
- фінансувати видатки на своє утримання;
- реалізовувати мету (цілі, завдання) та напрями діяльності, визначені установчими документами (пп. 133.4.2 ПК).
Ознайомитись із Реєстром неприбуткових установ та організацій медзаклади можуть у відкритій та приватній частині Електронного кабінету. Він розміщений на офіційному веб-порталі ДФС.
Щоб перевірити, чи включений відповідний медзаклад до Реєстру, достатньо здійснити пошук за кодом ЄДРПОУ або найменуванням неприбуткової організації.
Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації прирівнюється до податкової декларації (ст.46. 48, 49 ПК).
Звіт потрібно подати за періоди:
- річний податковий (звітний) — неприбутковим підприємствам, установам та організаціям, які відповідають вимогам пункту 133.4 ПК та є у Реєстрі неприбуткових установ та організацій. Звіт подають протягом 60 к. дн., що настають за останнім к. дн. звітного податкового періоду, цьогоріч до 01.03.2019;
- місячний податковий (звітний) — неприбутковим підприємствам, установам та організаціям, у т. ч. профспілкам, їх об’єднанням та організаціям профспілок, які порушили вимоги пункту 133.4 ПК, зокрема використали кошти не за цільовим призначенням.
За інформацією ГУ ДФС у Вінницькій області