Містобудівна діяльність в умовах воєнного стану: що пропонують у новому законопроєкті

Містобудівна діяльність в умовах воєнного стану: що пропонують у новому законопроєкті

У Верховній Раді зареєстрували проєкт Закону України № 7282 «Про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності».

Цей документ, зокрема:

  • визначає нормативні процедури розміщення тимчасових споруд, їх комплексів, призначених для життєзабезпечення (тимчасового проживання та обслуговування) населення внаслідок обставин, зумовлених дією надзвичайної ситуації, в т. ч. бойових дій, терористичних актів або проведення робіт з ліквідації їх наслідків;
  • встановлює спрощену процедуру для будівництва об’єктів капітального будівництва, призначених для тимчасового проживання осіб, які втратили житло внаслідок обставин, зумовлених дією надзвичайної ситуації, в т. ч. бойових дій, терористичних актів або проведення робіт із ліквідації їх наслідків;
  • встановлює процедуру розміщення виробничих потужностей підприємств, переміщених (евакуйованих) внаслідок збройної агресії рф;
  • визначає процедуру обстеження об’єктів нерухомого майна, які зазнали пошкодження внаслідок збройної агресії рф;
  • встановлює особливості розроблення, затвердження, реєстрації, внесення змін до будівельних норм, набрання їх чинності та визнання їх такими, що втратили чинність або такими, що не застосовуються на період дії воєнного стану.

Крім того, проєкт містить законодавчі ініціативи щодо перших концептуальних кроків із відновлення зруйнованих внаслідок збройної агресії рф населених пунктів і територій шляхом запровадження нового спеціального виду містобудівних програм — «Програму комплексного відновлення населеного пункту (території)».

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9260

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3792

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1872