Як упоратися з інформаційним «отруєнням»

Зараз ми перебуваємо в постійному тривалому напруженні, зокрема й через вир «отруйної» інформації. Чому це погано на нас впливає і як уникнути цього впливу

Як упоратися з інформаційним «отруєнням»

Криза розгортається і продовжує нас виснажувати. Навіть якщо людям вдається зберігати спокій — вони дуже вразливі психологічно, оскільки відбувається постійний конфлікт між розумом і тілом:

  • навіть коли навколо тиша — розум знає, що кожної миті можуть початися сирени й вибухи;
  • удома нічого не відбувається — а мозок захопила буря інформаційного шуму;
  • тіло «каже», що все спокійно й можна розслабитися — а розум щосили намагається аналізувати й прогнозувати.
Наш мозок не підготовлений до тривалої інформаційної війни, безкінечного гортання жахливих новин, постійної необхідності оцінювати — де правда, а де фейк тощо. Адже наші тіло й розум «перетравлюють» стрес циклами: спочатку людина перебуває в напруженні, а за деякий час його змінюють спад і протиреакція — депресія. Під час неї ми можемо відпочити, відлежатися й переосмислити досвід. Ці цикли сформувалися еволюційно, коли наші предки боролися зі зрозумілими небезпеками, як-от: хижаки, міжгрупові сутички, кліматичні складнощі. Тому зараз інформаційне навантаження — надмірне для нас.

Отже, інформаційний потік — це справжня біологічна зброя, адже новини потужно й буквально впливають на наше тіло. Вони викликають небезпечні в цих умовах стани:

  • тривогу — коли необхідно зберігати спокій;
  • відчай — коли потрібна ясність розуму;
  • пригніченість — коли необхідні зібраність і уважність;
  • паніку — коли потрібна точність дій.

При цьому «емоційне отруєння» поширюється, як інфекція, коли ви онлайн або реально контактуєте з іншими. Тож, як і з іншою «заразою», з інформацією мусимо зараз працювати у«психологічному захисті». А його нам забезпечують сон, їжа, позитивний контакт із іншими, а ще — наші життєві цілі та смисли. Про кожний із цих пунктів докладніше — у Пам’ятці «Чотири опори для психологічного захисту».

Наші психологічні ресурси — наш скарб, адже тільки завдяки їм можемо мислити й діяти. Тож бережімо їх і витрачаймо розсудливо.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
17116

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників
293744

Акт списання основних засобів – бланк та зразок

Якщо основний засіб вибуває з установи через його ліквідацію або часткову ліквідацію, таке вибуття оформляють актом. Акт списання буває чотирьох видів. Наразі поговоримо про акт списання основних засобів
144330

КОРО: особливості застосування Книги обліку розрахункових операцій

Книги обліку розрахункових операцій (КОРО) ведуть установи при проведенні готівкових розрахункових операцій у визначених законодавством ситуаціях. Розглянемо коли їх бюджетній установі вести обов’язково, а коли можна обійтися й без них?
36227

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді