МОН пояснило, як виплачувати зарплати педагогам, які вимушено залишили робочі місця

До МОН звернулися заклади освіти із запитанням щодо виплати зарплати працівникам, які в умовах воєнного стану вимушено змінили місце проживання, залишити робоче місце, але можуть виконувати роботу дистанційно або не можуть виконувати своїх посадових обов’язків. МОН надало відповіді у листі від 25.04.2022 № 1/4444-22.

МОН пояснило, як виплачувати зарплати педагогам, які вимушено залишили робочі місця

Міністерство пояснило, що із 20.03.2022 діє Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану» від 15.03.2022 № 2126-IX. Він гарантує збереження місця роботи, середнього заробітку та інших виплат, які передбачає законодавство, для працівників закладів освіти, установ освіти, наукових установ (далі — освітяни). Це стосується і тих освітян, які через воєнний стан, надзвичайну ситуацію або надзвичайний стан в Україні чи окремих її місцевостях вимушено змінили місце проживання/перебування, залишити робоче місце. Де саме вони перебувають — в Україні чи за кордоном, немає значення.

Держава гарантує освітянам виплату зарплати або збереження середнього заробітку незалежно від їх поточного місця проживання/перебування в Україні чи за її межами. У т. ч. шляхом ухвалення рішення про оголошення простою у закладах освіти, які не можуть працювати через збройну агресію російської федерації. Саме з цієї причини освітяни як працівники бюджетних установ не мають права отримувати державну допомоги за програмою «єПідтримка». Адже вони повинні отримувати зарплату безпосередньо в закладі освіти.

Нижня межа оплати часу простою працівників бюджетних установ — не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду / посадового окладу (постанова КМУ «Деякі питання оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, в умовах воєнного стану» від 07.03.2022 № 221). Оплачувати простій у більш високому розмірі, зокрема, у розмірі середньої зарплати — Кабмін не забороняє.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник наших друкованних видань
— усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників
293815

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
108669

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14878

Грошове забезпечення військовослужбовців 2025

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся в публікації
100679

Доплати педагогічним працівникам 2025: кому нараховувати

Які доплати встановлені педагогам в 2025 році — з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти — у матеріалі.
68665

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді