Чи враховувати період призупинення трудового договору до стажу для щорічної основної відпустки

Східне міжрегіональне управління Держпраці пояснило, чи потрібно включати період призупинення трудового договору до стажу для щорічної основної відпустки.

Чи враховувати період призупинення трудового договору до стажу для щорічної основної відпустки

✍ ЯК ОБЛІКОВУВАТИ РОБОТУ ПІД ОКУПАЦІЄЮ

Періоди, які зараховують до роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, визначає стаття 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. До такого стажу роботи зараховують час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігали місце роботи/посаду:

  • та зарплату — повністю або частково, в т. ч. за час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу;
  • і виплачували йому допомогу за державним соціальним страхуванням, за винятком частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

Призупинення дії трудового договору — це коли роботодавець тимчасово припиняє забезпечувати працівника роботою, а працівник тимчасове припиняє виконувати роботи за укладеним трудовим договором.

Тож за призупинення дії трудового договору працівник фактично не працює, не отримує допомогу за державним соціальним страхуванням і за ним не зберігають середній заробіток. Це означає, що відсутні підстави зараховувати до стажу роботи для щорічної основної відпустки період призупинення дії трудового договору.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Держпраці


Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник наших друкованних видань
— усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14165

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9840

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді