Працюємо та підтримуємо економіку разом!
Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці повідомило, що стаття20 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» від 30.09.2020 N 931-IX передбачає, що у день донації особа, яка виявила бажання здати кров та/або компоненти крові, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство) незалежно від форми власності зі збереженням за нею середнього заробітку за рахунок коштів власника відповідного підприємства.
Такій особі безпосередньо після кожного дня здійснення донації крові та/або компонентів крові надається день відпочинку зі збереженням за нею середнього заробітку за рахунок коштів власника відповідного підприємства. За бажанням такої особи цей день приєднується до щорічної відпустки.
Підставою для увільнення від роботи, навчання або служби є довідка, видана донору за місцем медичного обстеження чи донації крові та/або компонентів крові за формою та в порядку, затвердженими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.
Такі ж гарантії для працівників-донорів передбачає стаття124 КЗпП.
Відповідно до статті 113 КЗпП час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого КМУ, оплачуються з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
Середній заробіток, який зберігають за працівником-донором, обчислюють відповідно до пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100), на основі виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.
Згідно з Порядком № 100, якщо протягом останніх двох календарних місяців, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов'язана відповідна виплата, працівник не працював, середню зарплату обчислюють на основі виплат за попередні два місяці роботи.
Час, протягом якого працівник згідно із законодавством не працював і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково, виключають із розрахункового періоду. З розрахункового періоду також виключають час, за який відсутні дані про нараховану заробітну плату працівника-донора внаслідок проведення бойових дій під час дії воєнного стану.
У період воєнного стану в роботодавців виникало чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність та чи буде відповідальність, якщо зволікати з її поданням? Щоб успішно відзвітувати, ознайомтеся з відповідями на найпоширеніші запитання ваших колег
Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.
На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.