Парламент підтримав законопроєкт про функціонування місцевого самоврядування під час воєнного стану

Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» (реєстр. № 7269). Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Парламент підтримав законопроєкт про функціонування місцевого самоврядування під час воєнного стану

✍ ЯК ОБЛІКОВУВАТИ РОБОТУ ПІД ОКУПАЦІЄЮ

«Прийняття Закону дозволить забезпечити належне та безперервне функціонування органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, приймати оперативні рішення для забезпечення життєдіяльності громад. Законопроєктом збільшуються повноваження сільського, селищного, міського голови громади, де не ведуться бойові дії та не утворена військова адміністрація. Зокрема, очільник громади зможе одноособово приймати ряд рішень з питань бюджету, кадрових питань тощо», — пояснив Міністр.

Законопроєкт, зокрема, пропонує:

  • врегулювати питання діяльності військових адміністрацій населених пунктів;
  • за умови утворення військової адміністрації населеного пункту, повноваження селищної/сільської/міської рад, її виконавчих органів переймає військова адміністрація, а повноваження голови — начальник військової адміністрації;
  • збільшення повноважень сільського, селищного, міського голови територіальної громади (де не ведуться бойові дії та не утворена військова адміністрація), який зможе одноособово ухвалювати низку рішень з питань бюджету, кадрових питань тощо;
  • сільський, селищний, міський голова або керівник виконавчого органу одноособово в оперативному порядку зможе призначати осіб на посади: в органах місцевого самоврядування, а також керівників комунальних підприємств, установ, організацій сфери управління їх органу місцевого самоврядування;
  • повноваження обласних (у разі окупації або оточення адміністративного центру області) та районних рад переймає обласна/районна військова адміністрація.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час зустрічі з головами громад наголосив, що місцеве самоврядування в Україні — також армія, яка вправно та ефективно протистоїть сьогоднішнім викликам, наближаючи нашу перемогу.

За матеріалами Мінрегіону


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.

На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6190

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10029

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
11784

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1434

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді