За несвоєчасне оприлюднення фінзвітності пропонують не штрафувати

На сайті Верховної Ради зареєстрували законопроєкт № 7378 щодо звільнення від відповідальності за порушення строків оприлюднення фінансової звітності у період дії воєнного стану або стану війни.

За несвоєчасне оприлюднення фінзвітності пропонують не штрафувати

Працюємо та підтримуємо економіку разом!

Відповідні зміни пропонують внести до Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-IX. Вони передбачають, що:

  • оприлюднити річну фінзвітність та річну консолідовану фінзвітність разом з аудиторськими звітами, звітом про управління, консолідованим звітом про управління, звітом про платежі на користь держави та консолідованим звітом про платежі на користь держави можна протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період, коли фінзвітність не оприлюднювали;
  • у період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його припинення чи скасування юридичних осіб звільняють від відповідальності за порушення вимог щодо своєчасності та повноти оприлюднення фінзвітності у повному обсязі разом із відповідними аудиторськими звітами на вебсторінці або вебсайті юридичної особи.

Нагадаємо, строки оприлюднення річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності — 30 квітня та 1 червня (ч. 3, 4 ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Наразі за порушення порядку оприлюднення фінансової звітності або консолідованої фінансової звітності разом з аудиторським звітом загрожує штраф у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 грн (ст. 163-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

У разі ухвалення закон набере чинності із наступного дня після його опублікування.

За інформацією ВРУ


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.

На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
152357

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412322

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді