Як отримати статус ВПО: роз’яснення Мінреінтеграції

Як отримати статус ВПО: роз’яснення Мінреінтеграції

⚡️ Призупинення трудових відносин на час війни: як оформити

Наразі право отримати довідку внутрішньо переміщеної особи (ВПО) мають ті, хто з 24 лютого 2022 року евакуювалися з регіонів, що визначені в розпорядженні Уряду України «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка» від 06.03.2022 № 204-р, а саме: Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та Києва.

Це зробили для того, щоб особи зі статусом ВПО змогли своєчасно оформити належні соціальні виплати.

Які документи потрібні:

  • заява (встановленого зразка);
  • документ, що засвідчує особу та підтверджує громадянство України або її спеціальний статус;
  • свідоцтво про народження дитини.

За потреби додатково слід подати:

  • документ, що засвідчує особу законного представника;
  • документ, що підтверджує повноваження особи;
  • свідоцтво про народження дитини, а також будь-які документи, що підтверджують родинні відносини між дитиною та заявником.

Хто може звернутися:

  • особа віком від 14 років подає документи особисто;
  • якщо особі не виповнилось 14 років, а також якщо вона є недієздатною або з обмеженою дієздатністю, — документи подає законний представник (батьки й усиновителі), а також опікуни та піклувальники;
  • від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, звертається керівник закладу, в який влаштована дитина, або законний представник (один із опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів);
  • від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина. У разі відсутності будь-яких родичів заяву подає представник органу опіки та піклування.

Куди звернутися:

  • до органів соціального захисту населення районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування;
  • виконавчих органів сільських, селищних, міських рад;
  • подати заявку на отримання довідки через мобільний застосунок порталу «Дія».

За інформацією Мінреінтеграції


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.

На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164338

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121142

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33546

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді