Розпорядники бюджетних коштів (далі — розпорядники) порівнюють показники, які містить Звіт про рух грошових коштів (форму № 3-дс; далі — Звіт) відповідно до Методичних рекомендацій з перевірки порівнянності показників фінансової звітності суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 28.12.2017 № 1170.
Однак нещодавно Мінфін доповнив форму Звіту новими рядками, у яких розпорядники мають відображати інформацію про готівкові кошти та грошові документи у касі. Ці зміни у Звіт Мінфін вніс наказом «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 27.11.2018 № 940.
Тож тепер у розпорядників при складанні фінансової звітності за 2018 рік може виникнути невідповідність показників статті «Залишок коштів на початок року» графи 3 Звіту показникам статті «Залишок коштів на кінець року» графи 4. У такій ситуації розпорядники мають зазначити причини виникнення невідповідності у Пояснювальній записці.
Джерело: Лист Казначейства «Про складання звіту про рух грошових коштів» від 16.01.2019 № 16-08/1113
Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.