Податкова накладна: як виправити помилку в податковому номері платника

Щоб виправити помилку, яку установа допустила у податковій накладній (ПН), вона має скласти до неї розрахунок коригування (РК).

Аби виправити помилку у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» ПН, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), установа має скласти РК та зазначити:

  • у полі «Дата складання» — дату, на яку установа виявила помилку;
  • у заголовній частині РК — дані із заголовної частини ПН з помилковим даними;
  • у розділі Б — зі знаком «–» вивести в «0» відповідні показники усіх рядків ПН, яку установа коригує (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ);
  • у графі 2.1 — код причини коригування 103 — повернення товару або авансових платежів.

РК до ПН, яку постачальник не надавав отримувачу, має реєструвати в ЄРПН постачальник.

РК, складений постачальником товарів/послуг до ПН, яка видана їх отримувачу-платнику податку, має реєструвати в ЄРПН отримувач товарів/послуг.

Водночас постачальник має скласти та зареєструвати в ЄРПН нову ПН.

У новій ПН потрібно зазначити:

  • реквізити заголовної частини ПН — без помилок;
  • у полі «Дата складання» — дату виникнення податкових зобов’язань постачальника, тобто дату складання ПН з помилковими даними у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта»;
  • у розділі Б ПН — обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, які були вказані в ПН з помилковими даними у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта».

Цій ПН установа має присвоїти новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера ПН з помилковими даними у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта».

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
316460

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34100

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10084

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15787

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді