Податкова накладна: як виправити помилку в податковому номері платника

Щоб виправити помилку, яку установа допустила у податковій накладній (ПН), вона має скласти до неї розрахунок коригування (РК).

Аби виправити помилку у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» ПН, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), установа має скласти РК та зазначити:

  • у полі «Дата складання» — дату, на яку установа виявила помилку;
  • у заголовній частині РК — дані із заголовної частини ПН з помилковим даними;
  • у розділі Б — зі знаком «–» вивести в «0» відповідні показники усіх рядків ПН, яку установа коригує (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ);
  • у графі 2.1 — код причини коригування 103 — повернення товару або авансових платежів.

РК до ПН, яку постачальник не надавав отримувачу, має реєструвати в ЄРПН постачальник.

РК, складений постачальником товарів/послуг до ПН, яка видана їх отримувачу-платнику податку, має реєструвати в ЄРПН отримувач товарів/послуг.

Водночас постачальник має скласти та зареєструвати в ЄРПН нову ПН.

У новій ПН потрібно зазначити:

  • реквізити заголовної частини ПН — без помилок;
  • у полі «Дата складання» — дату виникнення податкових зобов’язань постачальника, тобто дату складання ПН з помилковими даними у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта»;
  • у розділі Б ПН — обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, які були вказані в ПН з помилковими даними у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта».

Цій ПН установа має присвоїти новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера ПН з помилковими даними у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта».

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
262

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25525

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1491

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
216308

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
301838