Безоплатно постачаєте товари? —Складіть дві накладні

Коли установа безоплатно постачає товари/послуги, вона має скласти дві податкові накладні (далі — ПН), а саме:

  1. на суму, виходячи з фактичної ціни постачання — в цій ПН у графі 7 «ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ» та у графі 10 «обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ» зазначають «0», графу 11 «сума ПДВ» — не заповнюють. Інші знаки чи символи, нулі та прочерки у клітинках, які не заповнюють, не проставляють. Інші графи цієї ПН заповнюють у загальному порядку;
  2. складену на суму перевищення — у рядках, відведених для даних покупця, постачальник/продавець зазначає власні дані. Графи ПН заповнюють так:
  • у графі 2 розділу Б ПН — зазначають «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 ПК, над фактичною ціною постачання»;
  • у графі 7 ПН — вказують ціну постачання одиниці товарів/послуг без ПДВ, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової вартості над фактичною ціною (тобто ціна придбання/звичайна ціна/залишкова вартість активу);
  • у графі 10 — вказують суму перевищення обсягу постачання (база оподаткування) без ПДВ, тобто обсяги придбання/виготовлення;
  • у графі 11— суму ПДВ;
  • графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 12 — не заповнюють. У клітинках ПН, які не заповнюють, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляють.

У ПН, складеній на суму перевищення, слід зробити позначку «15» — складена на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання. Цю ПН отримувачу/покупцю не надають.

За інформацією ГУ ДФС в Тернопільській області

Податкова накладна за новою формою

ДФС оприлюднила Довідник умовних кодів причин коригування податкових накладних
Іван ЛЕВАДСЬКИЙексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
З 1 грудня 2018 року установи подаватимуть податкову накладну за новою формою. Мінфін виклав її у новій редакції наказом від 17.09.2018 № 763. Підкажемо, як заповнити податкову накладну за новим порядком.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
220

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25302

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1378

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215066

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
300773