Безоплатно постачаєте товари? —Складіть дві накладні

Коли установа безоплатно постачає товари/послуги, вона має скласти дві податкові накладні (далі — ПН), а саме:

  1. на суму, виходячи з фактичної ціни постачання — в цій ПН у графі 7 «ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ» та у графі 10 «обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ» зазначають «0», графу 11 «сума ПДВ» — не заповнюють. Інші знаки чи символи, нулі та прочерки у клітинках, які не заповнюють, не проставляють. Інші графи цієї ПН заповнюють у загальному порядку;
  2. складену на суму перевищення — у рядках, відведених для даних покупця, постачальник/продавець зазначає власні дані. Графи ПН заповнюють так:
  • у графі 2 розділу Б ПН — зазначають «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 ПК, над фактичною ціною постачання»;
  • у графі 7 ПН — вказують ціну постачання одиниці товарів/послуг без ПДВ, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової вартості над фактичною ціною (тобто ціна придбання/звичайна ціна/залишкова вартість активу);
  • у графі 10 — вказують суму перевищення обсягу постачання (база оподаткування) без ПДВ, тобто обсяги придбання/виготовлення;
  • у графі 11— суму ПДВ;
  • графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 12 — не заповнюють. У клітинках ПН, які не заповнюють, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляють.

У ПН, складеній на суму перевищення, слід зробити позначку «15» — складена на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання. Цю ПН отримувачу/покупцю не надають.

За інформацією ГУ ДФС в Тернопільській області

Податкова накладна за новою формою

ДФС оприлюднила Довідник умовних кодів причин коригування податкових накладних
Іван ЛЕВАДСЬКИЙексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
З 1 грудня 2018 року установи подаватимуть податкову накладну за новою формою. Мінфін виклав її у новій редакції наказом від 17.09.2018 № 763. Підкажемо, як заповнити податкову накладну за новим порядком.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47620

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
36413

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
6960

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
3117

Земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
54099

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді