Уряд на засіданні від 27.02.2019 розподілив між місцевими бюджетами обсяг субвенції, передбаченої в держбюджеті для створення у 2019 році якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа».
Кошти субвенції Уряд першочергово спрямував, зокрема, на:
- видатки розвитку — закупівлю освітніми закладами дидактичних матеріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів за переліком, затвердженим МОН;
- видатки споживання — підготовку тренерів-педагогів, супервізорів, проведення супервізії та підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Також Уряд доручив:
- МОН — погодити прийнятий Урядом розподіл субвенції з Комітетом ВРУ з питань бюджету;
- Мінфіну — після того, як Комітет ВРУ з питань бюджету погодить цей розподіл, внести необхідні зміни до розпису державного бюджету.
Відповідне рішення Уряд затвердив постановою «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2019 році» від 27.02.2019 № 130, яка набрала чинності 28.02.2019.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.