Державний фінансовий контроль за використанням коштів наразі забезпечує Держаудитслужба. Як саме — 4 березня прозвітувала голова цього органу Лідія Гаврилова.
Упродовж 2018 року аудитори досліджували закупівлі під час 858 заходів держфінконтролю — ревізій та аудитів. Вони встановили процедурні порушення у сфері закупівель на загальну суму 22 млрд грн.
Також аудитори аналізували документи, розміщені в системі, та інформацію, яку замовниками надавали їм за запитами. За результатами такого аналізу аудитори попередили порушення у сфері закупівель за понад 2,4 тис. процедурами закупівель. Зокрема, на їхню вимогу замовники відмінили процедури закупівель або розірвали укладені договори.
Лише у листопаді минулого року стартував електронний моніторинг закупівель в ProZorro. Тому органи Держаудитслужби встигли завершити 151 моніторинг закупівлі. У 57 випадках вони встановили порушення на суму 452,7 млн грн. Найчастіше замовники припускалися таких порушень:
- не дотримували порядку оприлюднення інформації про закупівлю
- не відхиляли ТП, що не відповідала умовам ТД
- не дотримували порядку визначення предмета закупівлі
- укладали договір без процедури закупівлі
- не накладали електронний підпис на форми документів
- складали ТД з порушеннями
- без підстав проводили переговорну процедуру
- складали та виконували договори з порушеннями
Що цікаво — Держаудитслужба провела у 2018 році в 1,3 рази менше контрольних заходів. Кажуть, це для того, аби зменшити тиск на об’єкти контролю та оптимізувати роботу аудиторів.
Джерело: публічний звіт про діяльність Державної аудиторської служби України