Як Держаудитслужба контролювала закупівлі у 2018 році

Державний фінансовий контроль за використанням коштів наразі забезпечує Держаудитслужба. Як саме — 4 березня прозвітувала голова цього органу Лідія Гаврилова.

Упродовж 2018 року аудитори досліджували закупівлі під час 858 заходів держфінконтролю — ревізій та аудитів. Вони встановили процедурні порушення у сфері закупівель на загальну суму 22 млрд грн.

Також аудитори аналізували документи, розміщені в системі, та інформацію, яку замовниками надавали їм за запитами. За результатами такого аналізу аудитори попередили порушення у сфері закупівель за понад 2,4 тис. процедурами закупівель. Зокрема, на їхню вимогу замовники відмінили процедури закупівель або розірвали укладені договори.

Лише у листопаді минулого року стартував електронний моніторинг закупівель в ProZorro. Тому органи Держаудитслужби встигли завершити 151 моніторинг закупівлі. У 57 випадках вони встановили порушення на суму 452,7 млн грн. Найчастіше замовники припускалися таких порушень:

  • не дотримували порядку оприлюднення інформації про закупівлю
  • не відхиляли ТП, що не відповідала умовам ТД
  • не дотримували порядку визначення предмета закупівлі
  • укладали договір без процедури закупівлі
  • не накладали електронний підпис на форми документів
  • складали ТД з порушеннями
  • без підстав проводили переговорну процедуру
  • складали та виконували договори з порушеннями

Що цікаво — Держаудитслужба провела у 2018 році в 1,3 рази менше контрольних заходів. Кажуть, це для того, аби зменшити тиск на об’єкти контролю та оптимізувати роботу аудиторів.

Джерело: публічний звіт про діяльність Державної аудиторської служби України

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
33190

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
4330

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
26961

Оплата періодики у грудні можлива — тримайте 3 підказки

Пояснимо алгоритм дій, який допоможе здійснити передплату періодичних видань в бюджетних установах в грудні. Адже Постанова 1070 про попередню оплату заплутала багатьох. Прочитайте — матимете й надалі професійного помічника, що завжди зорієнтує серед законодавчих змін і практичних запитань
3244