Роботодавець має право на компенсацію частини фактичних витрат зі сплати ЄСВ, коли створює нове робоче місце.
Цю компенсацію передбачає Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою від 13.03.2013 № 153 (далі — Порядок № 153).
Порядок № 153 поширюється на роботодавців, які з 2013 року:
- створюють нові робочі місця та працевлаштовують працівників, з якими укладають трудові договори;
- протягом 12 к. міс. з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця виплачують їй заробітну плату в розмірі не менше, ніж три мінімальні заробітні плати (п. 2 Порядку № 153).
Якщо роботодавець виконав вимоги пункту 2 Порядку № 153, він отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50% суми нарахованого ЄСВ протягом наступних 12 к. міс. Однак для цього він має зберегти рівень заробітної плати особи, працевлаштованої на нове робоче місце, в розмірі не менше ніж три мінімальні зарплати у місяці сплати ЄСВ.
Врахуйте, що роботодавець втратить право на компенсацію, якщо зменшить штатну чисельність працівників/фонд оплати праці.
За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області

Сплачуємо правильно:
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті