Кому держава компенсуватиме ЄСВ за новостворене робоче місце

Роботодавець має право на компенсацію частини фактичних витрат зі сплати ЄСВ, коли створює нове робоче місце.

Цю компенсацію передбачає Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою від 13.03.2013 № 153 (далі — Порядок № 153).

Порядок № 153 поширюється на роботодавців, які з 2013 року:

  • створюють нові робочі місця та працевлаштовують працівників, з якими укладають трудові договори;
  • протягом 12 к. міс. з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця виплачують їй заробітну плату в розмірі не менше, ніж три мінімальні заробітні плати (п. 2 Порядку № 153).

Якщо роботодавець виконав вимоги пункту 2 Порядку № 153, він отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50% суми нарахованого ЄСВ протягом наступних 12 к. міс. Однак для цього він має зберегти рівень заробітної плати особи, працевлаштованої на нове робоче місце, в розмірі не менше ніж три мінімальні зарплати у місяці сплати ЄСВ.

Врахуйте, що роботодавець втратить право на компенсацію, якщо зменшить штатну чисельність працівників/фонд оплати праці.

За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2441

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
49764

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
13112

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
75390

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
57099

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді