Кому держава компенсуватиме ЄСВ за новостворене робоче місце

Роботодавець має право на компенсацію частини фактичних витрат зі сплати ЄСВ, коли створює нове робоче місце.

Цю компенсацію передбачає Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою від 13.03.2013 № 153 (далі — Порядок № 153).

Порядок № 153 поширюється на роботодавців, які з 2013 року:

  • створюють нові робочі місця та працевлаштовують працівників, з якими укладають трудові договори;
  • протягом 12 к. міс. з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця виплачують їй заробітну плату в розмірі не менше, ніж три мінімальні заробітні плати (п. 2 Порядку № 153).

Якщо роботодавець виконав вимоги пункту 2 Порядку № 153, він отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50% суми нарахованого ЄСВ протягом наступних 12 к. міс. Однак для цього він має зберегти рівень заробітної плати особи, працевлаштованої на нове робоче місце, в розмірі не менше ніж три мінімальні зарплати у місяці сплати ЄСВ.

Врахуйте, що роботодавець втратить право на компенсацію, якщо зменшить штатну чисельність працівників/фонд оплати праці.

За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
71724

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
43725

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
7725

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
55245

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
253468

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді