Коли бюджетники мають сплачувати податок на нерухоме майно

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є, зокрема, юридичні особи — власники житлової/нежитлової нерухомості. База оподаткування — загальна площа об’єкта нерухомості/його часток.

Не оподатковують податком об’єкти нерухомості, які перебувають у власності:

  • органів державної влади, ОМС;
  • неприбуткових бюджетних організацій, тобто тих, що включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій з присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості.

Якщо неприбуткова організація є власником житлової/нежитлової нерухомості, вона не подає податкову декларацію з податку.

Однак, органи держвлади, ОМС та неприбуткові організації, які отримують прибуток і мають у власності об’єкти житлової/нежитлової нерухомості, сплачують податок на загальних підставах.

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
85

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24769

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1138

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212557

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
298314