Нецільова благодійна допомога працівнику: чи оподатковувати

Якщо установа надає своєму керівнику або іншій фізичній особі нецільову благодійну допомогу, її не оподатковують ПДФО, якщо сума допомоги не перевищує граничного розміру доходу, визначеного підпунктом 169.4.1 ПК, встановленого на 1 січня (далі — гранична сума). Це передбачає підпункт 170.7.3 ПК.

Цю норму установи застосовують незалежно від того, чи має фізична особа право на податкову соціальну пільгу. Однак установи не застосовують її на профспілкові виплати своїм членам, оскільки ці доходи звільняють від оподаткування ПДФО за підпунктом 165.1.47 ПК.

Тож якщо установа надає нецільову благодійну допомогу в межах граничної суми, вона не повинна утримувати з неї ПДФО, однак має зазначити відомості про неї у податковій звітності.

За інформацією ГУ ДФС у Волинській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74408

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45842

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10754

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56136

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259944

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді