Якщо платник донарахує своєчасно не нарахований ЄСВ, йому доведеться сплатити штраф:
- за своєчасно не нарахований ЄСВ до 01.01.2015 — у розмірі 5% зазначеної суми;
- після 01.01.2015 — 10% такої суми.
Штраф нараховує орган ДФС за кожний повний або неповний звітний період, у якому своєчасно не нарахований ЄСВ, але не більше 50% суми донарахованого ЄСВ (пп. 3 п. 2 розд. VІI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449; далі — Інструкція № 449).
Аби обчислити штраф, орган ДФС розраховує кількість звітних періодів починаючи з місяця, у якому платник мав подати звітність за період, за який донараховані суми ЄСВ. Закінчує розрахунок місяцем, у якому платник отримав акт перевірки від органу ДФС або в якому він подав звітність, де зазначив донараховані суми.
Щоб дотримати вимоги з максимального розміру штрафу (50% донарахованої суми), орган ДФС:
- визначає сукупно суму донарахувань та відповідну їм суму штрафів за всіма звітними періодами, в яких виявлені донарахування та за якими нараховані ці штрафи;
- обраховує максимальний розмір штрафу від сукупної суми донарахувань та порівнює із фактично нарахованою сумою штрафів, визначеною сукупно за всі звітні періоди, в яких донараховано суми ЄСВ.
Аби платник сплатив штраф, орган ДФС складає рішення за формою, що міститься в додатку 13 до Інструкції № 449. До сплати ДФС визначає суми штрафів, що не перевищують максимального їх розміру.
Підставою для прийняття ДФС відповідного рішення є акт перевірки платника ЄСВ.
За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області