Несвоєчасно нарахували ЄСВ — штраф

Якщо платник донарахує своєчасно не нарахований ЄСВ, йому доведеться сплатити штраф:

  • за своєчасно не нарахований ЄСВ до 01.01.2015 — у розмірі 5% зазначеної суми;
  • після 01.01.2015 — 10% такої суми.

Штраф нараховує орган ДФС за кожний повний або неповний звітний період, у якому своєчасно не нарахований ЄСВ, але не більше 50% суми донарахованого ЄСВ (пп. 3 п. 2 розд. VІI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449; далі — Інструкція № 449).

Аби обчислити штраф, орган ДФС розраховує кількість звітних періодів починаючи з місяця, у якому платник мав подати звітність за період, за який донараховані суми ЄСВ. Закінчує розрахунок місяцем, у якому платник отримав акт перевірки від органу ДФС або в якому він подав звітність, де зазначив донараховані суми.

Щоб дотримати вимоги з максимального розміру штрафу (50% донарахованої суми), орган ДФС:

  • визначає сукупно суму донарахувань та відповідну їм суму штрафів за всіма звітними періодами, в яких виявлені донарахування та за якими нараховані ці штрафи;
  • обраховує максимальний розмір штрафу від сукупної суми донарахувань та порівнює із фактично нарахованою сумою штрафів, визначеною сукупно за всі звітні періоди, в яких донараховано суми ЄСВ.

Аби платник сплатив штраф, орган ДФС складає рішення за формою, що міститься в додатку 13 до Інструкції № 449. До сплати ДФС визначає суми штрафів, що не перевищують максимального їх розміру.

Підставою для прийняття ДФС відповідного рішення є акт перевірки платника ЄСВ.

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
85

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24782

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1140

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212677

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
298383