Чи можна надати премію суміснику

10799

Запитання

Особа працює в установі за зовнішнім сумісництвом без запису в трудовій книжці. Чи має право керівник установи преміювати такого працівника?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

Кожний громадянин має гарантоване право на працю, яку вiн вiльно обирає або на яку вiльно погоджується (ст. 43 Конституцiї України).

Тож працiвник може укладати трудовий договiр як з однією, так одночасно і з кiлькома установами, якщо iншого не передбачає законодавство, колективний договір або угода сторiн (ч. 2 ст. 21 КЗпП). Тобто працiвник, окрiм основного трудового договору, може додатково укладати трудовий договір (угоду) за сумiсництвом.

Обмеження на роботу за сумісництвом

Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ст. 19 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).

Отже, незалежно від того, який розмір заробітної плати працівника разом із надбавками, доплатами, преміями, він її отримує за основним місцем роботи. Роботу за сумісництвом йому оплачують відповідно до посади, яку він обіймає. Зокрема, працівнику-суміснику можуть встановити й премію, якщо іншого не передбачає відповідне положення про преміювання, яке діє в установі.

Аби уникнути порушень під час нарахування премій, у положенні про преміювання потрібно визначити: коло працівників, на яких поширюється дія преміальної системи, показники та умови преміювання щодо кожної категорії працівників. Преміюють працівників за те, що вони якісно, своєчасно і в повному обсязі виконують обов’язки, відповідно до посадових інструкцій та положень про відповідні органи, а також із урахуванням ініціативи працівників та їхнього особистого внеску в загальні результати роботи.

А ще стаття 143 Кодексу законів про працю України встановлює, що до працівників установ можна застосовувати будь-які заохочення, які прописали у правилах внутрішнього трудового розпорядку і які затвердив трудовий колектив установи.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Преміювання працівників бюджетних установ 2024

Нарахування премій в бюджетних установах 2024: ➤ зразок положення про преміювання ➤ наказ про преміювання ➤ види премій ➤ критерії преміювання ➤ розмір премії ➤ позбавлення премії
229031

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
223995

Як вести облік витрат із зарплати ОМС

Заробітна плата займає завжди суттєву частку у загальних витратах будь-якої бюджетної установи й органи місцевого самоврядування (ОМС) – не виняток. Як вести облік таких витрат, що до них належать, які правила їх нарахування, виплата авансу та бухгалтерські проведення в ОМС – у даному огляді.
6360

Приклад розрахунку середньої зарплати для нарахування премії

Розрахунок середньої зарплати потрібен при нарахування відпускних, оплати днів відрядження, лікарняних і декретних. Правила розрахунку середньої з Порядку 100 за останні роки змінювалися кілька разів. Якраз у частині премій. В консультації – як рахувати середню для різних виплат, коли є премії, що стосуються розрахункового періоду.
74653

Виплати премій до професійних свят і святкових днів робітникам ОМС

Наближаються свята, і є гарна ідея преміювати всіх працівників органу місцевого самоврядування (ОМС). Постає питання, а чи можна це зробити? Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання – відповідь у консультації.
23400