Додаткову оплачувану соціальну відпустку тривалістю 10 к. дн. без урахування святкових і неробочих днів за статтею 73 КЗпП надають:
- жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, дитину з інвалідністю або усиновлену дитину;
- матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи;
- одинокій матері;
- батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері, у т. ч. в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі;
- особі, яка взяла під опіку дитину;
- особі з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи;
- одному з прийомних батьків (ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки).
Право на соціальну відпустку залежить від віку дитини. Вік дитини з інвалідністю, усиновленої дитини, дитини під опікою, дитини в одинокої матері/батька Закон про відпустки не встановлює. Тож слід керуватися загальними нормами, за якими дитиною є особа віком до 18 років (повноліття), якщо вона не набуває прав повнолітньої раніше за законом, застосовуваним до неї.
Соціальну відпустку роботодавець надає щорічно в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу або дати народження дитини. Тож працівник, який має на неї право, не втрачає його також у році, коли дитина досягнула повноліття.
За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області