Робота в нічний час — це робота з 10 год. вечора до 6 год. ранку.
Коли працівники працюють у нічний час, встановлену їм тривалість роботи/зміни скорочують на одну годину. Це правило не поширюють на працівників, для яких вже передбачили скорочення робочого часу.
Тривалість нічної роботи зрівнюють з денною:
- коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема у безперервних виробництвах;
- на змінних роботах при шестиденному робочому тижні з одним вихідним днем.
Законодавство збороняє залучати до роботи в нічний час:
- вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років;
- осіб, молодших вісімнадцяти років;
- інші категорії працівників, передбачені законодавством;
- жінок, окрім тих галузей народного господарства, де є для цього особлива необхідність, але як тимчасовий захід.
Роботу осіб з інвалідністю у нічний час законодавство допускає, але лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.
За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області
Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
Положення про бухгалтерську службу в 2025 році зазнало змін. У статті — актуальний бланк і пояснення від експерта про завдання, функціональні обов’язки та повноваження бухгалтерської служби бюджетної установи.
У випадку смерті працівника з ним варто припинити трудові відносини та провести розрахунок. Розглянемо, які документи необхідно оформити і як провести остаточний розрахунок
У статті — зразок положення про оплату праці працівників на прикладі комунального підприємства. Скористайтеся прикладом і складіть власне положення без помилок.
Коли можна укладати строковий трудовий договір у 2025 році, хто підпадає під винятки (вчитель-пенсіонер, відсторонений, тимчасовий працівник), і як правильно скласти документ — розповідаємо у статті. Скачайте зразок строкового договору і укладіть його без помилок.