Звітуйте про податкові пільги правильно

Установи користуються податковими пільгами згідно порядку та за підстав, які встановлює ПК та рішення органів місцевого самоврядування, прийняті відповідно до ПК (п. 30.5 ПК).

Установи, які не сплачують до бюджету податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, мають обліковувати їх у порядку, визначеному КМУ (п. 30.6 ст. 30 ПК).

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (далі — Порядок № 1233) та Звіт про суми податкових пільг (далі — Звіт) затверджені постановою КМУ від 27.12.2010 № 1233.

Установа, яка користується податковими пільгами, подає Звіт до органу ДФС за місцем реєстрації:

  • за 3, 6, 9 і 12 к. міс.;
  • протягом 40 к. дн., що настають за останнім календарним днем податкового періоду.

Якщо установа не користується податковими пільгами, Звіт подавати не потрібно (п. 3 Порядку № 1233).

Звіт заповнюють за вимогами п. 4 Порядку № 1233. Зокрема, у графах «Код пільги згідно з довідником пільг» та «Найменування податкової пільги» зазначають код і найменування пільги за довідником пільг, форму та порядок ведення якого затверджує ДФС. Довідник містить всі коди податкових пільг зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

З 01.01.2019 пільговики з податків і зборів мають користуватись:

  • Довідником податкових пільг, що є втратами доходів бюджету № 91/1;
  • Довідником інших податкових пільг № 91/2.

Їх ДФС розмістила на головній сторінці свого офіційного веб-порталу в банері «Довідники».

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
35642

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
14065

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6970

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
112194

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22673

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді