Звітуйте про податкові пільги правильно

Установи користуються податковими пільгами згідно порядку та за підстав, які встановлює ПК та рішення органів місцевого самоврядування, прийняті відповідно до ПК (п. 30.5 ПК).

Установи, які не сплачують до бюджету податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, мають обліковувати їх у порядку, визначеному КМУ (п. 30.6 ст. 30 ПК).

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (далі — Порядок № 1233) та Звіт про суми податкових пільг (далі — Звіт) затверджені постановою КМУ від 27.12.2010 № 1233.

Установа, яка користується податковими пільгами, подає Звіт до органу ДФС за місцем реєстрації:

  • за 3, 6, 9 і 12 к. міс.;
  • протягом 40 к. дн., що настають за останнім календарним днем податкового періоду.

Якщо установа не користується податковими пільгами, Звіт подавати не потрібно (п. 3 Порядку № 1233).

Звіт заповнюють за вимогами п. 4 Порядку № 1233. Зокрема, у графах «Код пільги згідно з довідником пільг» та «Найменування податкової пільги» зазначають код і найменування пільги за довідником пільг, форму та порядок ведення якого затверджує ДФС. Довідник містить всі коди податкових пільг зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

З 01.01.2019 пільговики з податків і зборів мають користуватись:

  • Довідником податкових пільг, що є втратами доходів бюджету № 91/1;
  • Довідником інших податкових пільг № 91/2.

Їх ДФС розмістила на головній сторінці свого офіційного веб-порталу в банері «Довідники».

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314154

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33976

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10030

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15623

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді