Звітуйте про податкові пільги правильно

Установи користуються податковими пільгами згідно порядку та за підстав, які встановлює ПК та рішення органів місцевого самоврядування, прийняті відповідно до ПК (п. 30.5 ПК).

Установи, які не сплачують до бюджету податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, мають обліковувати їх у порядку, визначеному КМУ (п. 30.6 ст. 30 ПК).

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (далі — Порядок № 1233) та Звіт про суми податкових пільг (далі — Звіт) затверджені постановою КМУ від 27.12.2010 № 1233.

Установа, яка користується податковими пільгами, подає Звіт до органу ДФС за місцем реєстрації:

  • за 3, 6, 9 і 12 к. міс.;
  • протягом 40 к. дн., що настають за останнім календарним днем податкового періоду.

Якщо установа не користується податковими пільгами, Звіт подавати не потрібно (п. 3 Порядку № 1233).

Звіт заповнюють за вимогами п. 4 Порядку № 1233. Зокрема, у графах «Код пільги згідно з довідником пільг» та «Найменування податкової пільги» зазначають код і найменування пільги за довідником пільг, форму та порядок ведення якого затверджує ДФС. Довідник містить всі коди податкових пільг зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

З 01.01.2019 пільговики з податків і зборів мають користуватись:

  • Довідником податкових пільг, що є втратами доходів бюджету № 91/1;
  • Довідником інших податкових пільг № 91/2.

Їх ДФС розмістила на головній сторінці свого офіційного веб-порталу в банері «Довідники».

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
85

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24769

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1138

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212557

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
298314