Відпочинок від профспілки: що з податками

Вартість путівок на відпочинок/оздоровлення/лікування, які професійна спілка надає своїм членам та/або їх дітям віком до 18 років, не є доходом члена профспілки, і його не оподатковують ПДФО та військовим збором (пп. 165.1.35 ПК).

Однак фіскали звернули увагу, що вартість турів вихідного дня та літнього відпочинку, що організовує та оплачує професійна спілка для своїх членів/членів їх сімей без придбання путівок, є додатковим благом члена профспілки (пп. «е» пп. 164.2.17 ПК). Профспілка, яка нараховує/виплачує/надає такий оподатковуваний дохід, є податковим агентом та зобов’язана утримати ПДФО із цього доходу за ставкою 18% (п. 167.1, пп. 168.1.1 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у Донецькій області

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2337

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
49189

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
12622

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
75283

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56962

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді