Дозвільні документи для переобладнання, перепланування приміщень в нежитлових будинках — не потрібні

Уряд розширив види робіт у Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затвердженому постановою КМУ від 07.06.2017 № 406.

Перелік доповнений новими роботами, зокрема:

  • переобладнання, перепланування житлових та не житлових будинків, приміщень в них для об’єктів, що за класом наслідків належать до об’єктів з незначними (СС1), середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками (раніше був — лише клас наслідків СС1);
  • заміна покрівлі будівель і споруд згідно з будівельними нормами без втручання в несучі конструкції;
  • нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт об’єктів військових містечок (СС1, СС2);
  • роботи з відновлення елементів благоустрою, існуючих дитячих та спортивних майданчиків;
  • будівельні роботи з теплової ізоляції введених в експлуатацію житлових будинків (СС1, СС2).

Будівельні роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення виконуватимуть з дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, відповідно до розробленої та затвердженої в установленому законодавством порядку проектної документації.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію» від 20.03.2019 № 236

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1215

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
4815

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4259

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
35738

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді