РНБО підтримала зміни до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), які запропонували внести КМУ, СБУ та НБУ.
З огляду на це нові санкції застосовуватимуть до:
- фізичних осіб — за додатком 1 до рішення РНБО;
- юридичних осіб — за додатком 2 до рішення РНБО.
Ефективність впроваджених персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) моніторитимуть КМУ, СБУ та НБУ.
Також вилучені та відкориговані окремі санкційні позиції в рішенні РНБО «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 21.06.2018, уведеному в дію Указом Президента України від 21.06.2018 № 76.
Джерело: рішення РНБО «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 19.03.2019
Владислав Кивгилоконсультант з питань публічних закупівель, уповноважена особа ДУ «Професійні закупівлі» Попри санкції до України продовжують завозити чимало товарів, вироблених у РФ. Так, замовники знають про торговельні обмеженні, встановлені Урядом та КМУ. Та як перевірити, чи можна проводити закупівлі того чи того товару і чи не підпадає він під заборону?
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.