Уточнили ПДВ-зобов'язання: як правильно сплатити до бюджету

Система електронного адміністрування ПДВ (далі — СЕА ПДВ) функціонує відповідно до:

Якщо у платника ПДВ виникла невідповідність між показниками декларації з ПДВ та даними ЄРПН (закрема, показник Σ перевищ), він має виправити це будь-яким із способів:

  • подати уточнюючий розрахунок за відповідні звітні періоди;
  • зареєструвати в ЄРПН відповідні податкові накладні/розрахунки коригування (далі — ПН/РК) залежно від виду допущеної помилки.

Скачати податкову накладну за новою формою

ПДВ до бюджету платики сплачують безпосередньо з рахунків у СЕА ПДВ, які відкриває Казначейство.

Якщо подаєте уточнюючі розрахунки до декларації з ПДВ за попередні звітні періоди на збільшення суми ПДВ до бюджету, перераховуйте її не пізніше наступного роб. дня після подання уточнюючого розрахунку. Для цього надіщліть Казначейству реєстр платників ПДВ, в якому зазначте, зокрема, суми ПДВ, які маєте перерахувати до бюджету (п. 20 Порядку № 569). Казначейство перерахує суми ПДВ до бюджету на підставі цього реєстру.

Якщо суму ПДВ визначив орган ДФС за підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 ПК, то сплатіть до відповідного бюджету передбачені ПК штрафні санкції і пеню з поточного рахунка (п. 25 Порядку № 569).

Якщо подали уточнюючий розрахунок до податкової звітності з ПДВ на збільшення суми ПДВ, сплатіть її на електронний рахунок. Однак, суму штрафних санкцій та пені у цьому випадку, суму ПДВ, визначену органом ДФС за підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 ПК, а також нараховану органом ДФС штрафну санкцію та пеню сплатіть до бюджету з поточного рахунка.

За інформацією Офісу великих платників податків ДФС

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
219

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25302

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1378

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215065

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
300773