НБУ знизив облікову ставку

Правління НБУ затвердило рішення «Про розмір облікової ставки» від 25.04.2019 № 311-рш, яким із 26 квітня знижує облікову ставку до 17,5% річних.

НБУ обумовлює це тим, що наразі є стійка тенденція до уповільнення інфляції. Тому НБУ може розпочати поетапно знижувати облікову ставку.

Нові ознаки доходу

Однак у зниженні облікової ставки НБУ вбачає і ризики, а саме:

  • внутрішній — зокрема, через невизначеність у рік президентських та парламентських виборів;
  • зовнішні — зокрема, через невизначеність у обсягах транзиту газу через Україну з 2020 року внаслідок будівництва обхідних газопроводів у Європу, ескалацію військового конфлікту та нові торгові обмеження з боку Росії.

Тож Правління НБУ врахувало оновлений макроекономічний прогноз та баланс ризиків і встановило облікову ставку на рівні 17,5%.

Наступне засідання Правління НБУ з питань монетарної політики проведуть 06.06.2019 відповідно до затвердженого та оприлюдненого графіка.

За інформацією Національного банку України

image56

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9259

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3792

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1872