Правління НБУ затвердило рішення «Про розмір облікової ставки» від 25.04.2019 № 311-рш, яким із 26 квітня знижує облікову ставку до 17,5% річних.
НБУ обумовлює це тим, що наразі є стійка тенденція до уповільнення інфляції. Тому НБУ може розпочати поетапно знижувати облікову ставку.
Нові ознаки доходу
Однак у зниженні облікової ставки НБУ вбачає і ризики, а саме:
- внутрішній — зокрема, через невизначеність у рік президентських та парламентських виборів;
- зовнішні — зокрема, через невизначеність у обсягах транзиту газу через Україну з 2020 року внаслідок будівництва обхідних газопроводів у Європу, ескалацію військового конфлікту та нові торгові обмеження з боку Росії.
Тож Правління НБУ врахувало оновлений макроекономічний прогноз та баланс ризиків і встановило облікову ставку на рівні 17,5%.
Наступне засідання Правління НБУ з питань монетарної політики проведуть 06.06.2019 відповідно до затвердженого та оприлюдненого графіка.
За інформацією Національного банку України

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:
7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
⚡️Зберігайте повний календар та строки подання форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності на 2022 рік!
⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.