Працівник у відпустці: чи можна звільнити

Фахівці Держпраці роз’яснили за яких умов можна звільнити працівника який перебуває у відпустці.

Працівника не можна звільнити з ініціативи власника у період його тимчасової непрацездатності, а також у період, коли працівник перебуває у відпустці (ст. 40 КЗпП).

Однак, це правило не діє у випадку, коли установу повністю ліквідують.

Звільнити працівника під час його відпустки/тимчасової непрацездатності не можна тільки якщо ініціатором цього є роботодавець.

Однак якщо трудові відносини працівник розриває з власної ініціативи, звільніть його.

Можливість звільнити працівника за його ініціативою під час відпустки окремо передбачає стаття 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

За інформацією Управління Держпраці у Чернівецькій області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83349

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3352

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
6137

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10078