Працівник у відпустці: чи можна звільнити

Фахівці Держпраці роз’яснили за яких умов можна звільнити працівника який перебуває у відпустці.

Працівника не можна звільнити з ініціативи власника у період його тимчасової непрацездатності, а також у період, коли працівник перебуває у відпустці (ст. 40 КЗпП).

Однак, це правило не діє у випадку, коли установу повністю ліквідують.

Звільнити працівника під час його відпустки/тимчасової непрацездатності не можна тільки якщо ініціатором цього є роботодавець.

Однак якщо трудові відносини працівник розриває з власної ініціативи, звільніть його.

Можливість звільнити працівника за його ініціативою під час відпустки окремо передбачає стаття 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

За інформацією Управління Держпраці у Чернівецькій області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14192

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9852

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12984

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді