Фахівці Держпраці роз’яснили за яких умов можна звільнити працівника який перебуває у відпустці.
Працівника не можна звільнити з ініціативи власника у період його тимчасової непрацездатності, а також у період, коли працівник перебуває у відпустці (ст. 40 КЗпП).
Однак, це правило не діє у випадку, коли установу повністю ліквідують.
Звільнити працівника під час його відпустки/тимчасової непрацездатності не можна тільки якщо ініціатором цього є роботодавець.
Однак якщо трудові відносини працівник розриває з власної ініціативи, звільніть його.
Можливість звільнити працівника за його ініціативою під час відпустки окремо передбачає стаття 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.
За інформацією Управління Держпраці у Чернівецькій області
Бажаєте дізнатись, за яких підстав до вас може завітати ревізор з Держпраці та які питання він перевіряє? Тоді запрошуємо вас 4 червня на зустріч з ревізором. Він розкаже про типові порушення, які допускають бюджетні установи. Ви маєте бути в курсі всіх порушень, які виявляють ревізори і вчитись лише на чужих помилках.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.