Суд вирішив справу не на користь установи: що з податками

Податківці роз’яснили, що до загального місячного/річного доходу фізичної особи-резидента, який оподатковують ПДФО та військовим збором, зокрема, включають:

  • дохід у вигляді заробітної плати, яку нарахували/виплатили працівнику відповідно до умов трудового договору/контракту (пп. 164.2.1 ПК).
  • інші доходи, крім тих, які визначає стаття165 ПК (пп. 164.2.20ПК).

Це визначає підпункт 163.1.1 та підпункт 1.2 пункту161 підрозділу 10 розділу XX ПК.

Зразок цивільно-правового договору

Установа, яка нараховує/виплачує/надає оподатковуваний дохід працівнику, зобов’язана утримувати із суми такого доходу і за його рахунок:

  • ПДФО — за ставкою, яку визначає ст. 167 ПК;
  • військовий збір — за ставкою, яку встановлює пп. 1.3 п. 161підрозділу 10 розділу XX ПК (пп. 168.1.1 ПК).

Якщо суд вирішив, що установа має нарахувати/виплатити на користь фізичної особи за час її вимушеного прогулу дохід у вигляді середньої заробітної плати, включіть його до загального місячного/річного оподатковуваного доходу фізичної особи як:

  • заробітну плату —якщо фізична особа перебуває у трудових відносинах з установою;
  • інший дохід —якщо нараховуєте/виплачуєте ці кошти, коли працівник вже звільнився.

Роботодавці також є платниками єдиного внеску (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, далі — Закон № 2464). Вони нараховують ЄСВ, зокрема, на суму заробітної плати кожної застрахованої особи за видами виплат, які включають:

  • основну та додаткову заробітну плати;
  • інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначає Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Тож, якщо суд вирішив, що установа має відшкодувати фізичній особі суму середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, на таку суму нарахуйте ЄСВ.

За інформацією Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
35674

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
14091

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6990

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
112210

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22675

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді