Суд вирішив справу не на користь установи: що з податками

Податківці роз’яснили, що до загального місячного/річного доходу фізичної особи-резидента, який оподатковують ПДФО та військовим збором, зокрема, включають:

  • дохід у вигляді заробітної плати, яку нарахували/виплатили працівнику відповідно до умов трудового договору/контракту (пп. 164.2.1 ПК).
  • інші доходи, крім тих, які визначає стаття165 ПК (пп. 164.2.20ПК).

Це визначає підпункт 163.1.1 та підпункт 1.2 пункту161 підрозділу 10 розділу XX ПК.

Зразок цивільно-правового договору

Установа, яка нараховує/виплачує/надає оподатковуваний дохід працівнику, зобов’язана утримувати із суми такого доходу і за його рахунок:

  • ПДФО — за ставкою, яку визначає ст. 167 ПК;
  • військовий збір — за ставкою, яку встановлює пп. 1.3 п. 161підрозділу 10 розділу XX ПК (пп. 168.1.1 ПК).

Якщо суд вирішив, що установа має нарахувати/виплатити на користь фізичної особи за час її вимушеного прогулу дохід у вигляді середньої заробітної плати, включіть його до загального місячного/річного оподатковуваного доходу фізичної особи як:

  • заробітну плату —якщо фізична особа перебуває у трудових відносинах з установою;
  • інший дохід —якщо нараховуєте/виплачуєте ці кошти, коли працівник вже звільнився.

Роботодавці також є платниками єдиного внеску (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, далі — Закон № 2464). Вони нараховують ЄСВ, зокрема, на суму заробітної плати кожної застрахованої особи за видами виплат, які включають:

  • основну та додаткову заробітну плати;
  • інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначає Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Тож, якщо суд вирішив, що установа має відшкодувати фізичній особі суму середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, на таку суму нарахуйте ЄСВ.

За інформацією Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
85

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24780

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1140

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212643

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
298368