Суд вирішив справу не на користь установи: що з податками

Податківці роз’яснили, що до загального місячного/річного доходу фізичної особи-резидента, який оподатковують ПДФО та військовим збором, зокрема, включають:

  • дохід у вигляді заробітної плати, яку нарахували/виплатили працівнику відповідно до умов трудового договору/контракту (пп. 164.2.1 ПК).
  • інші доходи, крім тих, які визначає стаття165 ПК (пп. 164.2.20ПК).

Це визначає підпункт 163.1.1 та підпункт 1.2 пункту161 підрозділу 10 розділу XX ПК.

Зразок цивільно-правового договору

Установа, яка нараховує/виплачує/надає оподатковуваний дохід працівнику, зобов’язана утримувати із суми такого доходу і за його рахунок:

  • ПДФО — за ставкою, яку визначає ст. 167 ПК;
  • військовий збір — за ставкою, яку встановлює пп. 1.3 п. 161підрозділу 10 розділу XX ПК (пп. 168.1.1 ПК).

Якщо суд вирішив, що установа має нарахувати/виплатити на користь фізичної особи за час її вимушеного прогулу дохід у вигляді середньої заробітної плати, включіть його до загального місячного/річного оподатковуваного доходу фізичної особи як:

  • заробітну плату —якщо фізична особа перебуває у трудових відносинах з установою;
  • інший дохід —якщо нараховуєте/виплачуєте ці кошти, коли працівник вже звільнився.

Роботодавці також є платниками єдиного внеску (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, далі — Закон № 2464). Вони нараховують ЄСВ, зокрема, на суму заробітної плати кожної застрахованої особи за видами виплат, які включають:

  • основну та додаткову заробітну плати;
  • інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначає Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Тож, якщо суд вирішив, що установа має відшкодувати фізичній особі суму середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, на таку суму нарахуйте ЄСВ.

За інформацією Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
315064

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34031

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10053

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15704

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді