Податківці роз’яснили, що до загального місячного/річного доходу фізичної особи-резидента, який оподатковують ПДФО та військовим збором, зокрема, включають:
- дохід у вигляді заробітної плати, яку нарахували/виплатили працівнику відповідно до умов трудового договору/контракту (пп. 164.2.1 ПК).
- інші доходи, крім тих, які визначає стаття165 ПК (пп. 164.2.20ПК).
Це визначає підпункт 163.1.1 та підпункт 1.2 пункту161 підрозділу 10 розділу XX ПК.
Зразок цивільно-правового договору
Установа, яка нараховує/виплачує/надає оподатковуваний дохід працівнику, зобов’язана утримувати із суми такого доходу і за його рахунок:
- ПДФО — за ставкою, яку визначає ст. 167 ПК;
- військовий збір — за ставкою, яку встановлює пп. 1.3 п. 161підрозділу 10 розділу XX ПК (пп. 168.1.1 ПК).
Якщо суд вирішив, що установа має нарахувати/виплатити на користь фізичної особи за час її вимушеного прогулу дохід у вигляді середньої заробітної плати, включіть його до загального місячного/річного оподатковуваного доходу фізичної особи як:
- заробітну плату —якщо фізична особа перебуває у трудових відносинах з установою;
- інший дохід —якщо нараховуєте/виплачуєте ці кошти, коли працівник вже звільнився.
Роботодавці також є платниками єдиного внеску (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, далі — Закон № 2464). Вони нараховують ЄСВ, зокрема, на суму заробітної плати кожної застрахованої особи за видами виплат, які включають:
- основну та додаткову заробітну плати;
- інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначає Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).
Тож, якщо суд вирішив, що установа має відшкодувати фізичній особі суму середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, на таку суму нарахуйте ЄСВ.
За інформацією Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби
Бажаєте, щоб працівник не мав підстав позиватися до суду, а ревізор оштрафувати? Тоді відвідайте семінар, який відбудеться 4 червня. Колишні ревізори розкажуть про типові порушення, які зазначають в актах ревізії. Таку секретну інформацію вам не розкаже ніхто.