Граничний день реєстрації податкової накладної —святковий: які наслідки

Податківці роз’яснили, що платник ПДВ на дату, коли у нього виникли податкові зобов’язання, має скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у термін, який встановлює ПК.

Скачати податкову накладну за новою формою

Податкові накладні (далі — ПН) та/або розрахунки коригування (далі — РК) до ПН реєструйте у ЄРПН у граничні строки:

  • для ПН/РК, які склали з 1 по 15 к. дн. календарного місяця включно, — до останнього дня календарного місяця включно, у якому їх склали;
  • для ПН/РК, які склали з 16 по останній к. дн. календарного місяця включно, — до 15 к. дн. календарного місяця включно, наступного за місяцем, в якому їх склали;
  • для РК, які склав постачальник товарів/послуг до ПН, яку складали на отримувача-платника податку, у яких зменшують суму компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, — у продовж 15 к. дн. з дня, коли отримувач/покупець отримав РК до ПН.

ДФС наголошує, що операційний день триває в робочі дні з 8 до 20 години. У продовж операційного дня ДФС не проводить технічне обслуговування та регламентні роботи, які потребують зупинити ЄРПН, крім аварійних випадків.

Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, цей день є операційним (п. 201.1ПК, п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, який КМУ затвердив постановою від 29.12.2010 № 1246).

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
256

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25423

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1434

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215650

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
301307