Податківці нагадали, яка відповідальність якщо порушили термін сплати податків.
Якщо установа не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання у продовж визначеного строку, ДФС застосує штраф у розмірі:
- 10% погашеної суми податкового боргу, — якщо затримали сплату до 30 к. дн. включно;
- 20% погашеної суми податкового боргу, —якщо затримали таку сплату більше ніж на 30 к. дн.
Також на суму грошового зобов’язання ДФС нарахує пеню:
- за кожний к. дн., за який прострочили сплату грошового зобов’язання, до дня, коли його погасили, включно;
- з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, яка діє на кожний день затримки.
Якщо посадові особи установи не подали або подали не своєчасно платіжні доручення, за якими перераховують належні до сплати податки, збори, платежі, їх оштрафують у розмірі:
- від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — якщо порушили вперше у продовж року;
- від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — якщо порушили повторно.
Такі норми передбачають пункти 126.1, 129.4 ПК та стаття 1632 КпАП.
За інформацією ГУ ДФС у Полтавській області

Сплачуємо правильно:
Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.