Які основні вимоги щодо сплати ЄСВ

Податківці нагадали про основні законодавчі вимоги щодо сплати ЄСВ, а саме:

  • установа має сплачувати ЄСВ незалежно від свого фінансового стану;
  • установа не може сплатити грошове зобов’язання по ЄСВ за інших осіб;
  • якщо установа сплатила ЄСВ несвоєчасно або не повністю, ДФС застосує до неї фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні —понесуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність;
  • ДФС не може розстрочити/ відстрочити, або списати заборгованість зі сплати ЄСВ;
  • ДФС нараховує, застосовує та стягує суми недоїмки, штрафів та пені з ЄСВ без строку давності;
  • установі, у якої виник борг з ЄСВ, ДФС направить/вручить вимогу про сплату недоїмки. Суми, які містить вимога, установа має погасити за 10 к. дн. Якщо установа не сплатить за вимогою у встановлений термін, ДФС направить вимогу про сплату недоїмки до органів державної виконавчої служби.

Аби уникнути заборгованості, з 02.05.2019 сплачуйте ЄСВ на нові рахунки.

За інформацією ГУ ДФС у Харківській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
256

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25424

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1436

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215661

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
301322