Не нарахували, не утримали, не сплатили податки: які штрафні санкції

Податківці нагадали, що законодавство передбачає відповідальність за те, що порушили правила, за якими нараховують, утримують та сплачують/перераховують податки (ст. 127 ПК).

Якщо установа не нарахувала, не утримала та/або не сплатила/не перерахувала до бюджету податки, штраф складає:

  • 25% суми такого податку — якщо порушили вперше;
  • 50% суми податку —якщо так само вчинили у продовж 1095 днів;
  • 75% суми податку — якщо у продовж 1095 днів вчинили так три та більше разів.

ДФС не оштрафує, якщо установа самостійно у продовж податкового/звітного року виявить та перерахує ненараховані/несплачені податки, які передбачає пункт169.4 ПК (п. 127.1 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у Луганській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
218

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25302

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1378

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215064

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
300771