Форма № 20-ОПП за відокремлений підрозділ: коли подавати

Для податкового контролю платники податків-установи мають зареєструватись/стати на облік у ДФС за основним та не основним місцем обліку.

Основне місце обліку — це адреса установи.

Неосновне місце обліку — це адреса/місце, де знаходиться:

  • відокремлений підрозділ;
  • рухоме та нерухоме майно установи;
  • об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які установа провадить діяльність.

Установа зобов’язана повідомляти ДФС про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням у спосіб, який визначає Порядок обліку платників податків і зборів, який Мінфін затвердив наказом від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).

Форма 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» визначена в додатку 10 до Порядку № 1588. Таке повідомлення подавайте упродовж 10 р. дн. після того як:

  • створили відокремлений підрозділ;
  • зареєстрували рухоме чи нерухоме майно;
  • відкрили об’єкт чи підрозділ, через які провадите діяльність або вони мають бути оподаткованими.

Якщо установа закриває відокремлений підрозділ, він подає до ДФС ф. № 20-ОПП, у якій вказано, що об’єкти оподаткування закривають. Установа подає до ДФС ф. № 20-ОПП, у якій вказано, що відкрито об’єкти оподаткування, які не припинені разом із закритим відокремленим підрозділом.

Так само повідомляйте ДФС, якщо передали об’єкт відокремленого підрозділу на баланс іншого відокремленого підрозділу чи установи або якщо через організаційні чи інші зміни об’єкт перестав бути об’єктом оподаткування відокремленого підрозділу (ст. 63 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у Херсонській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
35662

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
14078

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6979

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
112202

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22674

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді