Форма № 20-ОПП за відокремлений підрозділ: коли подавати

Для податкового контролю платники податків-установи мають зареєструватись/стати на облік у ДФС за основним та не основним місцем обліку.

Основне місце обліку — це адреса установи.

Неосновне місце обліку — це адреса/місце, де знаходиться:

  • відокремлений підрозділ;
  • рухоме та нерухоме майно установи;
  • об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які установа провадить діяльність.

Установа зобов’язана повідомляти ДФС про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням у спосіб, який визначає Порядок обліку платників податків і зборів, який Мінфін затвердив наказом від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).

Форма 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» визначена в додатку 10 до Порядку № 1588. Таке повідомлення подавайте упродовж 10 р. дн. після того як:

  • створили відокремлений підрозділ;
  • зареєстрували рухоме чи нерухоме майно;
  • відкрили об’єкт чи підрозділ, через які провадите діяльність або вони мають бути оподаткованими.

Якщо установа закриває відокремлений підрозділ, він подає до ДФС ф. № 20-ОПП, у якій вказано, що об’єкти оподаткування закривають. Установа подає до ДФС ф. № 20-ОПП, у якій вказано, що відкрито об’єкти оподаткування, які не припинені разом із закритим відокремленим підрозділом.

Так само повідомляйте ДФС, якщо передали об’єкт відокремленого підрозділу на баланс іншого відокремленого підрозділу чи установи або якщо через організаційні чи інші зміни об’єкт перестав бути об’єктом оподаткування відокремленого підрозділу (ст. 63 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у Херсонській області

опитування бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
14683

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
349088

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
48696

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
38917

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді