Форма № 20-ОПП за відокремлений підрозділ: коли подавати

Для податкового контролю платники податків-установи мають зареєструватись/стати на облік у ДФС за основним та не основним місцем обліку.

Основне місце обліку — це адреса установи.

Неосновне місце обліку — це адреса/місце, де знаходиться:

  • відокремлений підрозділ;
  • рухоме та нерухоме майно установи;
  • об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які установа провадить діяльність.

Установа зобов’язана повідомляти ДФС про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням у спосіб, який визначає Порядок обліку платників податків і зборів, який Мінфін затвердив наказом від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).

Форма 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» визначена в додатку 10 до Порядку № 1588. Таке повідомлення подавайте упродовж 10 р. дн. після того як:

  • створили відокремлений підрозділ;
  • зареєстрували рухоме чи нерухоме майно;
  • відкрили об’єкт чи підрозділ, через які провадите діяльність або вони мають бути оподаткованими.

Якщо установа закриває відокремлений підрозділ, він подає до ДФС ф. № 20-ОПП, у якій вказано, що об’єкти оподаткування закривають. Установа подає до ДФС ф. № 20-ОПП, у якій вказано, що відкрито об’єкти оподаткування, які не припинені разом із закритим відокремленим підрозділом.

Так само повідомляйте ДФС, якщо передали об’єкт відокремленого підрозділу на баланс іншого відокремленого підрозділу чи установи або якщо через організаційні чи інші зміни об’єкт перестав бути об’єктом оподаткування відокремленого підрозділу (ст. 63 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у Херсонській області

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2340

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
49192

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
12625

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
75283

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56963

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді