Як фінансуватимуть медзаклади Національної академії медичних наук України

МОЗ повідомляє, що заклади НАМНУ повинні перейти на нову модель оплати послуг.

За новою моделлю оплати медичних послуг, яку запроваджує МОЗ, створюється єдиний медичний простір. Це означає, що пацієнт вільно обирає заклад, де хоче лікуватися, а Національна служба здоров’я платить гроші закладам, які надали медичні послуги.

Ці зміни в системі охорони здоров’я закріплює Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10. 2017 № 2168-VIII.

Медичні заклади НАМНУ мають перейти на нову модель оплати послуг — замість бюджету на утримання. Для цього вони мають:

  • реорганізуватися;
  • укласти договір з Національною службою здоров’я України.

МОЗ почав процес реорганізації відомчої медицини. У першу чергу реорганізують:

  • Центр дитячої кардіології та кардіохірургії;
  • Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит»;
  • Національний інститут раку та Інститут серця МОЗ.

Заклади НАМНУ переходитимуть на нову модель фінансування поступово, як і всі заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу.

Науковий бюджет буде відокремлений від оплат за медичні послуги.

За інформацією офіційного веб-порталу МОЗ

Закупівлі ліків в регіонах: типові помилки і порушення

Обмін даними між держустановами відбуватиметься автоматично в системі «Трембіта»
Іван Лахтіоновкоординатор проекту «DoZorro», ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна»
Моніторинг закупівель ліків доводить, що замовники в регіонах і надалі припускаються помилок та порушень. Їх аналіз допомагає зрозуміти, де слабкі місця і як вчиняти правильно.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2024

Президент підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-ІХ (далі – Держбюджет 2024), який є основним фінансовим планом країни. Держбюджет-2024 набере чинності з 01.01.2024 р.
1626

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2023 року та їх застосування – у цьому огляді.
256095

Як підготувати бюджетний запит на 2024 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
21275

Особливості складання розрахунків до проектів місцевих бюджетів на 2024 рік

Проект місцевого бюджету на 2024 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт держбюджету на 2024 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до учасників бюджетного процесу згідно зі статтею 75 БК.
2268

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
2997