МОЗ повідомляє, що заклади НАМНУ повинні перейти на нову модель оплати послуг.
За новою моделлю оплати медичних послуг, яку запроваджує МОЗ, створюється єдиний медичний простір. Це означає, що пацієнт вільно обирає заклад, де хоче лікуватися, а Національна служба здоров’я платить гроші закладам, які надали медичні послуги.
Ці зміни в системі охорони здоров’я закріплює Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10. 2017 № 2168-VIII.
Медичні заклади НАМНУ мають перейти на нову модель оплати послуг — замість бюджету на утримання. Для цього вони мають:
- реорганізуватися;
- укласти договір з Національною службою здоров’я України.
МОЗ почав процес реорганізації відомчої медицини. У першу чергу реорганізують:
- Центр дитячої кардіології та кардіохірургії;
- Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит»;
- Національний інститут раку та Інститут серця МОЗ.
Заклади НАМНУ переходитимуть на нову модель фінансування поступово, як і всі заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу.
Науковий бюджет буде відокремлений від оплат за медичні послуги.
За інформацією офіційного веб-порталу МОЗ
Іван Лахтіоновкоординатор проекту «DoZorro», ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна» Моніторинг закупівель ліків доводить, що замовники в регіонах і надалі припускаються помилок та порушень. Їх аналіз допомагає зрозуміти, де слабкі місця і як вчиняти правильно.
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.