Як оформити трудові відносини та не обмежити права працівників

Роботодавці мають працевлаштовувати працівників офіційно.

Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу

Аби оформити трудові відносини з працівником:

  1. видайте наказ/розпорядження про прийняття працівника на роботу;
  2. подайте до ДФС повідомлення про прийняття працівника на роботу, форму якого КМУ затвердив постановою «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413. Повідомлення подавайте до початку роботи працівника;
  3. зробіть запис в трудовій книжці про те, що прийняли працівника на роботу (Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, яку Мін’юст, Мінпраці, Мінсоцзахисту затвердили спільним наказом від 29.07.1993 № 58).

Якщо працівника не оформили, але допустили до роботи, він не матиме права на:

  • соціальне страхування;
  • виплату зарплати у розмірі не нижче мінімальної та у строк, який встановлює законодавство;
  • відпустки тощо.

Тож працевлаштовуйте працівників офіційно, аби не порушувати їх права, які передбачає чинне законодавство.

За інформацією ГУ ДФС у Чернігівській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14187

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12981

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді