Новоприйнятий працівник надав лікарняний: як обчислити

Працівникам, які за останні 12 місяців не набули 6 місяців страхового стажу, обмежуйте:

  • лікарняні — розміром однієї мінімальної зарплати;
  • декретні — розміром двох мінімальних зарплат (ч. 4 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, далі — Закон № 1105).

Страховий стаж визначайте за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 21 Закону № 1105).

Калькулятор стажу

Аби встановити, у якому розмірі оплачувати лікарняний, обчисліть суму допомоги з фактичного заробітку та порівняйте з сумою допомоги, яку обчислили з мінімальної/двох мінімальних зарплат. Допомогу, розмір якої є меншим, виплатіть працівнику.

Аби обчислити допомогу, помножте середньоденний заробіток на кількість днів лікарняного (Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням», затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, далі — Порядок № 1266).

Аби обчислити середньоденний заробіток:

  • з фактичної зарплати — поділіть фактичний заробіток на календарні дні, що працівник перебував у трудових відносинах з установою (п. 26, п. 27 Порядку № 1266).
  • з мінімальної/двох мінімальних зарплат — поділіть мінімальну/дві мінімальні зарплати на середньомісячну кількість к. дн. — 30,44 (п. 5 Порядку № 1266).

До середньоденного заробітку з фактичної зарплати застосовуйте відповідний відсоток загального страхового стажу працівника (ст. 24 Закону № 1105).

Коли, визначаєте страховий стаж за 12 місяців перед лікарняним, той місяць, у якому його виписав лікар, не враховуйте (ч. 4 ст. 19 Закону № 1105).

Якщо в установі немає відомостей із Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про страховий стаж працівника і він працює в установі менше 6-ти місяців, обмежуйте розмір допомоги, коли нараховуєте лікарняний.

Коли отримаєте такі відомості та з’ясуєте, що за 12 місяців перед лікарняним у працівника більше ніж 6 місяців страхового стажу, обчисліть лікарняний з фактичного заробітку та доплатіть невиплачену суму допомоги.

За інформацією Управління ФСС у Вінницькій області

Приклади розрахунків лікарняного новоприйнятому працівнику

Новоприйнятий працівник надав лікарняний: як обчислити
Микола Постернак,експерт Експертус Головбух
Аби правильно обчислити лікарняні і декретні новоприйнятим працівникам, скористайтеся п’ятьма прикладами для різних робочих ситуацій.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237453

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153064

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
47060

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243637

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12932

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді