Не уклали трудовий договір і допустили працівника до роботи: які наслідки

Працівник, який працює, однак не уклав трудовий договір із роботодавцем, має право звернутись до суду (ст. 232, ст. 235 КЗпП)

Законодавство забороняє допускати до роботи працівника, з яким не уклали трудовий договір та про який не повідомили ДФС (ст. 24 КЗпП).

Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу

Якщо не оформили трудові відносини з працівником і допустили його до роботи, чекайте на санкції. За таке порушення законодавство передбачає адміністративну, кримінальну і фінансову відповідальність.

Суд, до якого працівник направить відповідну заяву, зобов’яже роботодавця нарахувати та виплатити йому заробітну плату в розмірі, не нижчому за середню зарплату за відповідним видом економічної діяльності у регіоні. Суд не врахує зарплату, яку роботодавець фактично виплачував працівнику, з яким не оформив трудові відносини.

Роботодавцеві загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, якого він:

  • фактично допустив до роботи і не уклав трудовий договір/контракт;
  • оформив на неповний робочий час, якщо працівник працює повний робочий день.

Такий самий штраф очікує на роботодавців, які виплачують працівникам зарплату/винагороду і не нараховують/не сплачують податки/збори, які визначає чинне законодавство (ст. 265 КЗпП).

За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83269

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3334

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5958

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10059