Не уклали трудовий договір і допустили працівника до роботи: які наслідки

Працівник, який працює, однак не уклав трудовий договір із роботодавцем, має право звернутись до суду (ст. 232, ст. 235 КЗпП)

Законодавство забороняє допускати до роботи працівника, з яким не уклали трудовий договір та про який не повідомили ДФС (ст. 24 КЗпП).

Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу

Якщо не оформили трудові відносини з працівником і допустили його до роботи, чекайте на санкції. За таке порушення законодавство передбачає адміністративну, кримінальну і фінансову відповідальність.

Суд, до якого працівник направить відповідну заяву, зобов’яже роботодавця нарахувати та виплатити йому заробітну плату в розмірі, не нижчому за середню зарплату за відповідним видом економічної діяльності у регіоні. Суд не врахує зарплату, яку роботодавець фактично виплачував працівнику, з яким не оформив трудові відносини.

Роботодавцеві загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, якого він:

  • фактично допустив до роботи і не уклав трудовий договір/контракт;
  • оформив на неповний робочий час, якщо працівник працює повний робочий день.

Такий самий штраф очікує на роботодавців, які виплачують працівникам зарплату/винагороду і не нараховують/не сплачують податки/збори, які визначає чинне законодавство (ст. 265 КЗпП).

За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14189

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9852

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12982

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді