Перевірки працевлаштування осіб з інвалідністю проводитимуть за новим порядком

Уряд виклав у новій редакції Порядок проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затверджений постановою КМУ від 31.01.2007 № 70 (далі — Порядок).

Як і раніше, Порядок визначає процедуру, за якою перевіряють, чи дотримують, зокрема, бюджетні установи вимоги статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII, а саме:

Однак тепер поводитимуть перевірки не відділення Фонду соціального захисту інвалідів, а Держпраці та її територіальні органи за місцем, де установа провадить господарську діяльність, або у приміщенні Держпраці/її територіального органу у випадках, передбачених законом.

Держпраці проводитиме:

  • планові перевірки — відповідно до річних планів, які затверджуватиме не пізніше 1 грудня року, що передує плановому;
  • позапланові перевірки — незалежно від кількості раніше проведених перевірок.

Строк, у який Держпраці проводитиме планові/позапланові перевірки бюджетних установ, — не більш як 10 робочих днів. Сумарна тривалість усіх планових перевірок, що проводитимуть Держпраці та її територіальні органи протягом календарного року в установі, не може перевищувати 30 робочих днів.

Держпраці не зможуть продовжувати строки, у які проводитимуть планові/позапланові перевірки.

За результатами планової/позапланової перевірки посадові особи Держпраці чи її територіального органу, які проводили перевірку, складатимуть акт за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

На підставі такого акта Держпраці протягом 5 робочих днів з дня завершення перевірки складатиме припис про усунення виявлених порушень.

Оновлений Порядок Уряд затвердив на засіданні від 05.06.2019 постановою, яка набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 70» від 05.06.2019 № 466

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164336

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2502

Попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни: як уникнути штрафів

Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.
2787

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді