Уряд виклав у новій редакції Порядок проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затверджений постановою КМУ від 31.01.2007 № 70 (далі — Порядок).
Як і раніше, Порядок визначає процедуру, за якою перевіряють, чи дотримують, зокрема, бюджетні установи вимоги статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII, а саме:
- чи зареєстровані установи у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів (далі — Фонд);
- чи подають до Фонду Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;
- чи виконують норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю.
Однак тепер поводитимуть перевірки не відділення Фонду соціального захисту інвалідів, а Держпраці та її територіальні органи за місцем, де установа провадить господарську діяльність, або у приміщенні Держпраці/її територіального органу у випадках, передбачених законом.
Держпраці проводитиме:
- планові перевірки — відповідно до річних планів, які затверджуватиме не пізніше 1 грудня року, що передує плановому;
- позапланові перевірки — незалежно від кількості раніше проведених перевірок.
Строк, у який Держпраці проводитиме планові/позапланові перевірки бюджетних установ, — не більш як 10 робочих днів. Сумарна тривалість усіх планових перевірок, що проводитимуть Держпраці та її територіальні органи протягом календарного року в установі, не може перевищувати 30 робочих днів.
Держпраці не зможуть продовжувати строки, у які проводитимуть планові/позапланові перевірки.
За результатами планової/позапланової перевірки посадові особи Держпраці чи її територіального органу, які проводили перевірку, складатимуть акт за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
На підставі такого акта Держпраці протягом 5 робочих днів з дня завершення перевірки складатиме припис про усунення виявлених порушень.
Оновлений Порядок Уряд затвердив на засіданні від 05.06.2019 постановою, яка набере чинності з дня її офіційного опублікування.