Фонд соцзахисту інвалідів зараховуватиме кількість робочих місць для їх працевлаштування по-новому

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Уряд виклав у новій редакції Порядок зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до нормативу таких робочих місць у господарських об’єднаннях, до складу яких входять підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, затверджений постановою КМУ від 31.01.2007 № 70.

Також Уряд змінив назву цього порядку на «Порядок зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць, визначеного статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (далі — Порядок).

Попередньою редакцією Порядку керувалися лише господарські об’єднання, до складу яких входять підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю.

Оновлений Порядок визначає процедуру, за якою Фонд соціального захисту інвалідів (далі — Фонд) зараховуватиме на підприємствах, в установах, організаціях, у т. ч. їх господарських об’єднаннях, та у фізичних осіб, які використовують найману працю, кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю (далі — кількість робочих місць), аби вони виконали норматив, який визначає стаття 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII.

Норматив, зокрема, для бюджетної установи становить:

  • 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік — якщо штатна чисельність працівників перевищує 25 осіб;
  • одне робоче місце — якщо в установі працює від 8 до 25 осіб.

Чи зараховувати установі кількість робочих місць, Фонд вирішуватиме протягом 30 к. дн. після того, як установа подасть Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Його установи подають відповідно до інструкції, затвердженої Мінсоцполітики.

Якщо Фонд знайде розбіжності у показниках Звіту, він протягом 10 к. дн. письмово повідомить установу про незарахування кількості робочих місць за звітний період.

Нову редакцію Порядку Уряд затвердив на засіданні від 05.06.2019 постановою, яка набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 70» від 05.06.2019 № 466

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зустрічна звірка під час ревізії: обов’язки бухгалтера, ризики та захист прав

До вашої установи прийшли з ревізією і проводять зустрічну звірку? Пояснюємо, кого і як перевіряють, які документи готувати, як діяти бухгалтеру та керівнику, і як захистити свої права.
6042

Акт ревізії 2025: що робити з висновками ревізорів

Що таке акт ревізії, як його читати та на що звертати увагу, які документи надати ревізорам? Як правильно написати пояснення та як діяти, коли не згодні з висновками ревізорів — далі у статті
33479

Товарно-транспортна накладна: бланк та зразок заповнення 2025

Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
192336

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
23709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді