Фонд соцзахисту інвалідів зараховуватиме кількість робочих місць для їх працевлаштування по-новому

Уряд виклав у новій редакції Порядок зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до нормативу таких робочих місць у господарських об’єднаннях, до складу яких входять підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, затверджений постановою КМУ від 31.01.2007 № 70.

Також Уряд змінив назву цього порядку на «Порядок зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць, визначеного статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (далі — Порядок).

Попередньою редакцією Порядку керувалися лише господарські об’єднання, до складу яких входять підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю.

Оновлений Порядок визначає процедуру, за якою Фонд соціального захисту інвалідів (далі — Фонд) зараховуватиме на підприємствах, в установах, організаціях, у т. ч. їх господарських об’єднаннях, та у фізичних осіб, які використовують найману працю, кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю (далі — кількість робочих місць), аби вони виконали норматив, який визначає стаття 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII.

Норматив, зокрема, для бюджетної установи становить:

  • 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік — якщо штатна чисельність працівників перевищує 25 осіб;
  • одне робоче місце — якщо в установі працює від 8 до 25 осіб.

Чи зараховувати установі кількість робочих місць, Фонд вирішуватиме протягом 30 к. дн. після того, як установа подасть Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Його установи подають відповідно до інструкції, затвердженої Мінсоцполітики.

Якщо Фонд знайде розбіжності у показниках Звіту, він протягом 10 к. дн. письмово повідомить установу про незарахування кількості робочих місць за звітний період.

Нову редакцію Порядку Уряд затвердив на засіданні від 05.06.2019 постановою, яка набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 70» від 05.06.2019 № 466

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164336

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2502

Попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни: як уникнути штрафів

Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.
2787

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді