Працівник суміщає посади чи заміняє відсутнього працівника: чи повідомляти ДФС

Податківці повідомляють, що трудові відносини виникають якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір (ст. 21 КЗпП).

Загальний порядок, за яким укладають трудовий договір, встановлює стаття 24 КЗпП.

Не допускайте працівника до роботи, якщо:

В такий спосіб укладайте трудові відносини з працівником який має працювати за основним місцем роботи, за сумісництвом, у тому числі за внутрішнім сумісництвом.

Однак, якщо працівник без звільнення від своєї основної роботи, виконує ще додаткову за іншою професією/посадою, або обов’язки працівника, який тимчасово відсутній:

  • не укладайте новий трудовий договір з таким працівником (ст. 105 КЗпП).
  • не подавайте до ДФС повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Такі норми передбачає стаття 105 КЗпП та Порядок повідомлення ДФС та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу, затверджений постановою КМУ від 17.06.2015 № 413.

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про прийняття на роботу – оформлення на прикладі водія

Як оформити трудові відносини та оформити наказ про прийняття на роботу. Коли відмовити в оформленні трудового договору, а коли встановити стажування та випробування – дивимось на прикладі інструкції, як прийняти на роботу водія.
7852

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83424

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3370

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
6277

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10097