Як нарахувати та сплатити ЄСВ за цивільно-правовим договором

Теми:

Податківці роз’яснили, що розмір ЄСВ становить 22% від бази його нарахування (ст. 7 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, далі — Закон № 2464).

ЄСВ сплачуйте із зарплати працівника у розмірі не нижчому за мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо заробітна плата працівника менша за мінімальну, ЄСВ розраховуйте як добуток ставки ЄСВ та розміру мінімальної зарплати, яку закон встановив на місяць (у 2019 році — 4173 грн).

Однак, таке правило застосовуйте лише за основним місцем роботи працівника.

Якщо нараховуєте заробітну плату/доходи фізичній особі, зокрема за цивільно-правовим договором (ЦПД), і це для нього неосновне місце роботи, ставку ЄСВ застосовуйте до бази нарахування, яку визначили, незалежно від її розміру (ч. 5 ст. 8 Закону № 2464).

Цивільно-правовий договір зразок

У цьому випадку ЄСВ нараховуйте незалежно від суми доходу та лімітуйте максимальним страховим внеском.

Однак, якщо працівник працює за ЦПД і для нього це основне місце роботи, то до загальної бази нарахування ЄСВ за місяць включайте як заробітну плату, так і суму винагороди за ЦПД, а потім порівнюйте із сумою мінімальної зарплати за місяць.

Якщо загальна сума доходу працівника буде меншою за розмір мінімальної зарплати, суму ЄСВ розраховуйте як добуток ставки ЄСВ та розміру мінімальної зарплати, яку закон встановив на місяць, за який він отримав дохід.

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
218

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25302

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1378

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215064

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
300772