Новий інструмент від команди «Нецінові критерії ProZorro»

У рамках міжнародної програми EU Association Lab розроблений корисний і зручний інструмент, завдяки якому закупівлі стануть ефективнішими. Це — електронний конструктор нецінових критеріїв. Новий сервіс призначений для замовників, які закуповують товари, роботи і послуги, аби забезпечити потреби держави і територіальної громади. За його допомогою ефективну закупівлю проводитимуть лише у кілька кліків. Замовнику достатньо буде вибрати потрібний йому набір критеріїв, показники і встановити їх вагове значення. Після останнього кліку він отримуватиме текст, який використовуватиме в оголошенні про закупівлю.

Експерти з профільних ринків України розробили Набір нецінових критеріїв, які у майбутньому стануть базовим контентом сервісу, інтегрованого із системою ProZorro та кабінетами замовників на електронних майданчиках. Цих критеріїв 12, і всі вони відібрані за показником «найбільш закуповувані» у грошовому вимірі: «Ремонт доріг», «Ремонтно-будівельні роботи», «Комп'ютерне обладнання та офісна техніка», «Послуги харчування», «Меблі (шкільні, офісні)», «Білизна (постільна, спідня)», «Фарби», «Кабельна продукція», «Офісний папір та паперова продукція», «Деревина», «Мийні засоби та засоби для чищення» та «Послуги з прибирання».

Лідери за обсягами витрат — ремонт і будівництво доріг та інші ремонтно-будівельні роботи. Тож першими з командою «Нецінові критерії ProZorro» почали працювати замовники цих робіт. Для них створена багатокритеріальна база. Її розробники врахували:

  • вимоги законодавства України;
  • національні та міжнародні стандарти;
  • найкращі доступні технології та рекомендації Єврокомісії;
  • доступність товарів, робіт чи послуг на українському ринку, що відповідають вимогам рекомендованих критеріїв;
  • можливі методи підтвердження відповідності: висновки, сертифікати, протоколи досліджень чи випробувань.

Електронний конструктор дасть змогу уникнути дискримінацій. Приміром, замовник не зможе прописати вимог до робіт, проєкту чи будматеріалів під конкретного виконавця, торговельну марку тощо. А ще цей інструмент допоможе ефективно використовувати публічні кошти на закупівлі якісних, безпечних та екологічних товарів, робіт чи послуг.

Джерело: вебпортал ProZorro

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4778

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1495

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5951

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді