Новий інструмент від команди «Нецінові критерії ProZorro»

У рамках міжнародної програми EU Association Lab розроблений корисний і зручний інструмент, завдяки якому закупівлі стануть ефективнішими. Це — електронний конструктор нецінових критеріїв. Новий сервіс призначений для замовників, які закуповують товари, роботи і послуги, аби забезпечити потреби держави і територіальної громади. За його допомогою ефективну закупівлю проводитимуть лише у кілька кліків. Замовнику достатньо буде вибрати потрібний йому набір критеріїв, показники і встановити їх вагове значення. Після останнього кліку він отримуватиме текст, який використовуватиме в оголошенні про закупівлю.

Експерти з профільних ринків України розробили Набір нецінових критеріїв, які у майбутньому стануть базовим контентом сервісу, інтегрованого із системою ProZorro та кабінетами замовників на електронних майданчиках. Цих критеріїв 12, і всі вони відібрані за показником «найбільш закуповувані» у грошовому вимірі: «Ремонт доріг», «Ремонтно-будівельні роботи», «Комп'ютерне обладнання та офісна техніка», «Послуги харчування», «Меблі (шкільні, офісні)», «Білизна (постільна, спідня)», «Фарби», «Кабельна продукція», «Офісний папір та паперова продукція», «Деревина», «Мийні засоби та засоби для чищення» та «Послуги з прибирання».

Лідери за обсягами витрат — ремонт і будівництво доріг та інші ремонтно-будівельні роботи. Тож першими з командою «Нецінові критерії ProZorro» почали працювати замовники цих робіт. Для них створена багатокритеріальна база. Її розробники врахували:

  • вимоги законодавства України;
  • національні та міжнародні стандарти;
  • найкращі доступні технології та рекомендації Єврокомісії;
  • доступність товарів, робіт чи послуг на українському ринку, що відповідають вимогам рекомендованих критеріїв;
  • можливі методи підтвердження відповідності: висновки, сертифікати, протоколи досліджень чи випробувань.

Електронний конструктор дасть змогу уникнути дискримінацій. Приміром, замовник не зможе прописати вимог до робіт, проєкту чи будматеріалів під конкретного виконавця, торговельну марку тощо. А ще цей інструмент допоможе ефективно використовувати публічні кошти на закупівлі якісних, безпечних та екологічних товарів, робіт чи послуг.

Джерело: вебпортал ProZorro

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
33186

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
4320

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
26948

Оплата періодики у грудні можлива — тримайте 3 підказки

Пояснимо алгоритм дій, який допоможе здійснити передплату періодичних видань в бюджетних установах в грудні. Адже Постанова 1070 про попередню оплату заплутала багатьох. Прочитайте — матимете й надалі професійного помічника, що завжди зорієнтує серед законодавчих змін і практичних запитань
3243