Коли виплачувати відпускні, якщо надали відпустку не за графіком

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Фахівці Держпраці роз’яснили коли роботодавець має виплачувати відпускні працівникам які йдуть у відпустку не за графіком.

Порядок ,за яким надаєте відпустки працівникам, регламентує Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР та КЗпП.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Черговість відпусток визначає графік, який затвердив керівник установи, погодила профспілка і з яким ознайомились всіх працівники.

Коли складаєте такий графік, врахуйте інтереси установи та працівників.

Якщо працівник іде у відпустку за графіком:

  • повідомте його письмово про дату відпустки — за два тижні до її початку;
  • виплатіть відпускні — за три дні до початку відпустки.

Не за графіком надайте відпустку, якщо:

  • виникли обставини, які змушують перенести щорічну відпустку;
  • сторони трудового договору погодили це.

Однією з таких обставин є заява працівника, у якій він просить надати відпустку не за графіком. Якщо керівник установи не заперечує він може надати відпустку працівнику навіть у стислі терміни. За таких умов працівник має вказати у своїй заяві дату, коли бажає отримати відпускні.

Якщо виплатите відпускні в строк, який працівник вказав у своїй заяві, не порушите законодавство про відпустки.

За інформацією Управління Держпраці у Чернівецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215637

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403420

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250805

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167903

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
26977

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді