Коли виплачувати відпускні, якщо надали відпустку не за графіком

Фахівці Держпраці роз’яснили коли роботодавець має виплачувати відпускні працівникам які йдуть у відпустку не за графіком.

Порядок ,за яким надаєте відпустки працівникам, регламентує Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР та КЗпП.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Черговість відпусток визначає графік, який затвердив керівник установи, погодила профспілка і з яким ознайомились всіх працівники.

Коли складаєте такий графік, врахуйте інтереси установи та працівників.

Якщо працівник іде у відпустку за графіком:

  • повідомте його письмово про дату відпустки — за два тижні до її початку;
  • виплатіть відпускні — за три дні до початку відпустки.

Не за графіком надайте відпустку, якщо:

  • виникли обставини, які змушують перенести щорічну відпустку;
  • сторони трудового договору погодили це.

Однією з таких обставин є заява працівника, у якій він просить надати відпустку не за графіком. Якщо керівник установи не заперечує він може надати відпустку працівнику навіть у стислі терміни. За таких умов працівник має вказати у своїй заяві дату, коли бажає отримати відпускні.

Якщо виплатите відпускні в строк, який працівник вказав у своїй заяві, не порушите законодавство про відпустки.

За інформацією Управління Держпраці у Чернівецькій області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
1404

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
7338

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
71175

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
742

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3237