Фахівці Держпраці роз’яснили, чи можна звільнити працівницю, у якої закінчилась відпустка по догляду за дитиною до 3 років, якщо на її місці працює інша особа.
Жінка, яка має дитину, якій ще не виповнилося 3-х років, має право піти у відпуску по догляду за дитиною (ст. 179 КЗпП)
Таку відпустку вона може використати повністю або частково, тобто може вийти на роботу поки така відпустка ще не закінчилась.
Якщо, жінка вийшла з відпустки по догляду, а на її місці працює інша особа, звільняти її не можна, це забороняє стаття 184 КЗпП.
Аби не порушувати прав працівниці, яка перебуває у відпустці по догляду, приймайте на її місце працівника за строковим трудовим договором. У такому договорі вкажіть, що укладаєте його до моменту, коли працівниця вийде з відпустки по догляду. Якщо у працівниці закінчилась відпустка по догляду або вона її перервала — звільніть працівника (ч.2 ст.36 КЗпП).
Не звільняйте працівницю, яка вийшла з відпустки по догляду, адже так порушите трудове законодавство. Працівниця, яку звільнили, має право подати судовий позов про поновлення на роботі (ст.232 КЗпПУ).
За інформацією Управління Держпраці у Вінницькій області
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.