Як перевести працівника на іншу посаду та оформити це документально

Роботодавець може перевести працівника за його згодою:

  • на іншу роботу у своїй установі/організації;
  • в іншу установу/організацію;
  • в іншу місцевість (ч.1 ст.32 КЗпП).

Переведення — це переміщення працівника, за якого змінюється його робота — спеціальність, кваліфікація, установа або місцевість, де працівник раніше працював.

Коли визначають коло обов’язків працівника, за основу беруть його спеціальність/посаду. Якщо її визначили, обов’язки працівника уточнюють порівняно з тим, як це встановлюють нормативи — їх можуть значно розширити для відповідної спеціальності/посади, або звузити.

Аби розширити/ звузити коло обов’язків працівника, використовуйте один із двох варіантів:

  1. отримайте згоду працівника;
  2. змініть істотні умови праці працівника за його роботи за тією ж спеціальністю/кваліфікацією у зв’язку із змінами в організації праці (ч. 3 ст. 32 КЗпП). У такому разі повідомте працівника про зміну істотних умов праці не пізніше ніж за два місяці.

Переміщуйте працівника лише у межах умов трудового договору.

Аби оформити переміщення, видайте наказ чи розпорядження. Хоча закон не містить такої вимоги, але це допоможе визначити взаємини сторін трудового договору і не порушити права власника і працівника.

За інформацією Управління Держпраці у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
97

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
28033

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29437

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді