Розпорядники та одержувачі бюджетних коштів під час реєстрації бюджетних зобов'язань, бюджетних фінансових зобов'язань та проведення платежів подають до органів Казначейства підтвердні документи із затвердженого переліку.
Казначейство днями оновило такий перелік — затвердило нову редакцію Методичних рекомендацій, які містять перелік підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов'язань та проведення платежів.
Якщо платежі проводять з небюджетних рахунків, то підприємства, установи, організації та ФОП подають до органів Казначейства підтвердні документи у випадках, передбачених законодавчими та іншими нормативно-правовими актами.
Документи подаються на паперових та електронних носіях. Договори, які подають до Казначейства разом з реєстром бюджетних зобов'язань, повинні містити істотні умови відповідно до законодавства.
Зважте, що затверджений перелік підтвердних документів — орієнтовний, він може змінюватися залежно від змін у законодавстві.
Джерело: наказ ДКСУ «Про внесення змін до Методичних рекомендацій щодо переліку підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов'язань та проведення платежів» від 19.07.2019 № 213.
Лілія Лахтіоновадиректорка департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономіки Сфера публічних закупівель на порозі істотних змін. Деякі з них мають гармонізувати національне законодавство з європейським, а решта — вдосконалити закупівельний процес. Які зміни чекають на замовника?
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.